فرماندار خرمشهر: سازمان های مردم نهاد به کمک دولت بشتابند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: فرماندار خرمشهر از نهادهای مردم نهاد و غیردولتی خواست، دولت را در تحقق اهداف مبارزه با مواد مخدر کمک کنند.

ولی الله حیاتی شنبه در همایش مبارزه با مواد مخدر شهرستان خرمشهر در تالار فرهنگی هنری خلیج فارس این شهر، گفت:گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب مردم ایران، ثابت کرد که تاثیر عملکرد تشکل های مردمی و غیر دولتی بیشتر از مجموعه دولت است.

وی اضافه کرد:توان تشکل های مردم نهاد با عنوان N.G.O و بخش خصوصی در مقابله با سوء مصرف مواد مخدر و کاهش اعتیاد به این مواد، فراوان بوده و هنوز از این ظرفیت به طور کامل استفاده نشده است.

حیاتی همچنین از نفوذ فرهنگی به عنوان یکی از توطئه های دشمن علیه مردم ایران یاد کرد و گفت:گسترش استفاده از مواد مخدر و افزایش بی تفاوتی جوانان نسبت به امور از دیگر توطئه های دشمن علیه کشوری است که می خواهد روی پای خود بایستد.

وی کانون خانواده را هدف دشمن برای تحقق اهدافش خواند و افزود:پایبندی به آموزه ها و اعتقادات دینی از راهکارهای تربیت فرزندانی در مکتب اسلام است.

فرماندار خرمشهر تصریح کرد:برنامه های متنوع از سوی دولت برای مبارزه با مواد مخدر در حال اجراست که امید است این برنامه ها با همکاری بین بخشی محقق شود.

دادستان خرمشهر نیز در این همایش با بیان اینکه سوء مصرف مواد مخدر آسیب های اجتماعی، بهداشتی، اقتصادی و فرهنگی را به دنبال دارد، گفت:ارتکاب انواع جرایم، افزایش اختلافات خانوادگی، افزایش طلاق و فروپاشی خانواده از این آسیب هاست.

‘علیرضا باوی’با بیان آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، گفت: سالیانه ۵۰۰ تن مواد مخدر در کشور مصرف می شود.

وی آمار مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور را یک میلیون و ۳۲۵ نفر بر شمرد و گفت: بیشترین آمار مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور بین سنین ۱۵ تا ۶۵ سال بوده که ۹ درصد آن معتادان زن که آمار امسال نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

باوی شمار جان باختگان مصرف کنندگان مواد مخدر در هشت ماهه نخست سال جاری را بر اساس آمار، دو هزار نفر عنوان کرد و افزود:طی ۹ ماه سال جاری یکهزار و ۴۰۰ مرکز ترک اعتیاد و درمان غیر مجاز در کشور شناسایی شده است.

باوی، ۲۶ درصد مصرف کنندگان مواد مخدر را شیشه و مواد صنعتی دانست و افزود:در ۹ ماه امسال ۳۳ میلیون قرص غیرمجاز در کشور کشف و ضبط شده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.