«کانال نیمه‌کاره» عامل سیلاب در ایذه

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شهردار ایذه گفت: کانال نیمه‌کاره دفع آب باعث به‌وجود آمدن تهدیدات و خطر برای مردم در این شهر شده است.
مهران باباپور با پرداختن به مسئله کانال نیمه‌کاره دفع سیلاب این شهر گفت: با توجه به اینکه کانال نیمه‌کاره دفع سیلاب در قسمت‌های بالایی و زیر سیل‌بندهای دامنه کوهستان واقع شده است، همیشه به‌عنوان یک تهدید بزرگ حساب می‌شود.

وی ادامه داد: قرار بود اعتبار این طرح توسط استانداری تامین و برای اجرای ادامه طرح به شهرداری تحویل داده شود که این امر هنوز عملی نشده است.

شهردار ایذه با بیان اینکه در گذشته پیمانکار این طرح، کانال را به قسمتی نیمه‌کاره رسانده، افزود: اینک این کانال درجایی نیمه‌کاره مانده که نه تنها کمک نیست، بلکه باعث به‌وجود آمدن تهدیدات و خطر برای مردم شده است.

باباپور با اشاره به اینکه موضوع را بارها به گوش مسئولان شهرستان و استانداری رسانده‌ام، تصریح کرد: برای تکمیل این پروژه و برطرف کردن مشکلات مالکیت، ۲۵ میلیارد تومان بودجه مورد نیاز است.

وی عنوان کرد: متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی موجود در کشور، نتوانسته‌ایم اعتباری برای بر‌طرف کردن این مشکل خطرساز و بزرگ دریافت کنیم.

شهردار ایذه در ادامه با بیان اینکه شهرداری بحث لایروبی کانال‌های خود را به‌صورت هفتگی انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: کانالی که در سطح شهر باعث آب‌گرفتگی می‌شود متعلق به جهاد کشاورزی بوده که متاسفانه به دلایل نامعلوم کار لایروبی را انجام نداده است.

وی در پایان افزود: کارگروه بحران شهرستان متشکل از اداره‌های زیادی است اما به جز شهرداری هیچ یک از این اعضا وظیفه خود را انجام نمی‌دهند و شهرداری به تنهایی جور همه آنها را می‌کشد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.