جنگل‌های ایذه در یک ماه اخیر ۱۰ بار دچار آتش سوزی شده است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس جمعیت هلال احمر ایذه گفت: مراتع و جنگل‌های ایذه از آغاز فصل گرما یعنی تیرماه امسال تاکنون ۱۰ بار دچار آتش سوزی شدند.

کوروش مهرزادگان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: مراتع و جنگل‌های ایذه از آغاز فصل گرما یعنی تیرماه امسال تاکنون ۱۰ بار دچار آتش سوزی شدند.

وی افزود: این آتش سوزی دلایل مختلفی از جمله سهل انگاری، عمدی و یا شدت گرما دارد که برخی از انها باید با فرهنگ‌سازی و برخی از انه اباید با مراقبت از منابع جنگلی محافظت شود.

رئیس جمعیت هلال احمر ایذه با بیان اینکه این جمعیت وظیفه‌ای برای اطفای حریق این جنگل‌ها ندارد، گفت: به دلیل کمبود وسایل امدادی برای مهار آتش هلال احمر ایذه برای کمک به دیگر سازمان‌ها به عنوان پشتیبان ورود پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: البته شدت گرما در ایذه هم به گونه‌ای نیست که گرمای مستقیم سبب آتش سوزی شود و امیدواریم این آتش سوزی‌ها با بازگشت عشایر به محل اسکان خود در فصل سرما کاهش پیدا کند.

مهرزادگان عنوان کرد: در برخی از کشورهای پیشرفته که حفاظت از منابع طبیعی و مراتع مهم است، این زمین‌ها به دامپروران و عشایره به صورت اجاره واگذار می‌شود تا با ورود دام به این مناطق و چرا کردن حجم بوته‌ها کمتر شود و در زمان آتش سوزی بتوان به راحتی آتش را مهار کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.