مرکز تحقیقات پیشرفته مواد و انرژی در دزفول افتتاح شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مرکز تحقیقات پیشرفته مواد و انرژی روز سه شنبه طی آیینی با حضور مسئولان محلی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول افتتاح شد.

به گزارش عصرجنوب به نقل از  ایرنا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول روز سه شنبه در آیین افتتاحیه مرکز تحقیقات مواد و انرژی این دانشگاه گفت: با توجه به رشد زیاد جمعیت و منابع محدود انرژی به ویژه منابع انرژی های تجدیدپذیر مانند گاز و با توجه به اینکه کشورمان در یک منطقه گرم و خشک واقع شده است استفاده بهینه از منابع انرژی ضروری است.
علی افروس افزود: صرفه جویی صرفا به معنی کم مصرف کردن نیست بلکه پیداکردن روش های فناورانه برای استفاده بهینه از منابع است؛ به همین منظور مرکز تحقیقات پیشرفته مواد و انرژی در این واحد دانشگاهی افتتاح شد.
وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با بهره مندی از فضاهای پیشرفته آزمایشگاهی، اساتید و پژوهشگران برتر و دانشجویان دارای تحصیلات تکمیلی در رشته های مهندسی برق، مکانیک، مواد و متالورژی و مهندسی آب می تواند به بهترین نحو در اجرای تحقیقات و پژوهش ها در این زمینه ورود کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول با بیان اینکه نتایج این مرکز تحقیقاتی می تواند گره گشای مشکلات صنعت باشد، گفت: یکی از ساختمان های نوساز دانشگاه آزاد اسلامی دزفول به راه اندازی این مرکز اختصاص یافته و حدود ۸۰ میلیارد ریال تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی در این مرکز استفاده شده است.
افروس اضافه کرد: تلاش می شود از پایان نامه های دانشجویی برای اجرا و تولید در این مرکز استفاده شود و ارتباط بین صنعت و دانشگاه بیش از پیش توسعه یابد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.