جوانان بهبهان خواستار رفع ابهام ازآزمون پالایشگاه بیدبلند شدند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: جمعی از جوانان بهبهانی روز شنبه با حضور در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان خواستار رسیدگی به پرونده استخدامی های پالایشگاه بیدبلند و رفع ابهام از آزمون برگزار شده این پالایشگاه شدند.

جمعی از شرکت کنندگان در آزمون استخدامی پالایشگاه بیدبلند۲ مدت هاست نسبت به آنچه بی عدالتی در نحوه برگزاری آزمون و پذیرفته شدگان می خوانند، اعتراض داشته و خواستار رفع این نواقص و ابهامات هستند.
یکی از جوانان شرکت کننده در این آزمون به ایرنا گفت: جوانان شهرستان بهبهان باوجود استعداد، با معضل بیکاری روبه رو هستند، و با وجود ابهاماتی که در این آزمون وجود داشت در آن شرکت کردیم و امیدوار بودیم سهم نیروهای بومی در استخدام این پالایشگاه افزایش یابد.
م. شمس الدینی یکی دیگر از شرکت کنندگان در این آزمون گفت: بیشتر سوالات آزمون استخدامی از سئوالات سخت کنکور ارشد ۹۵ و ۹۶ بود به طوریکه با مقایسه کارنامه های رتبه برتر همان ۲ سال نیز مشخص شد که حتی آنها نیز به تعداد بالایی از سئوالات سخت پاسخ نداده اند.
سعید محلی یکی دیگر از معترضان با نمایشی خواندن این آزمون ادامه داد:پیگیری بسیاری برای گرفتن کارنامه آزمون و مشاهده درصدها انجام دادیم اما از دادن کارنامه هم دریغ کردند و پس از آن تعدادی از جوانان به تهران مراجعه کردند که در آنجا تنها به آنها گفته شد رتبه شما کمتر از حدمجاز بوده است.
پیشتر فرماندار بهبهان در جمع این معترضان گفته بود: اعتراضات مستدل و قابل استناد و مطالباتی که قابل پیگیری باشد را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد.
محمد حری ادامه داد: اولویت ما در بحث اشتغال بکار‌گیری نیروی بومی است و همه تلاش خود را در این راستا بکار بسته و خواهیم بست؛ طبق آخرین آمار استخراجی از نتیجه آزمون از مجموع پذیرفته شدگان ۴۱٫۴ درصد بومی شهرستان بهبهان و ۲۹٫۶ درصد بومی استان خوزستان و ۲۹ درصد غیر بومی ، یعنی ۷۱ درصد نیروهای پذیرفته شده در آزمون بومی بهبهان و خوزستان هستند.
بخشی از اعتراضات نیز به سئولات این آزمون بود که دانشگاه امیرکبیر به عنوان مجری برگزار کننده این آزمون در جوابیه ای نوشته بود: آزمون استخدامی پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس در تاریخ ۲۹ تیر ۱۳۹۷ در سلامت کامل و با کنترل فراوان انجام شد. در این آزمون تعداد ۱۳هزارو ۱۳۸ نفر ثبت نام کردند که حدود ۹هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد در آزمون مذکور شرکت کردند.
بر پایه این اطلاعیه از این تعداد هفت هزار و ۵۵۸ نفر خوزستانی بوده که نزدیک به ۶۰ درصد کل شرکت‌کنندگان را شامل می‌شوند که با توجه به ضریب امتیازات ویژه ۱٫۱۵ برای خوزستان و ۱٫۳۰ برای شهرستان بهبهان امکان پذیرش نیروهای بومی بسیار بالا است.
این دانشگاه در پاسخ به اعتراض جوانان مبنی بر سخت بودن تمام سئوالات و استفاده از سئوالات کنکور ۹۵ و ۹۶ آورده است: درجه سختی در آزمون‌ها نسبی بوده و بسته به اینکه چه درصدی از سئوالات پاسخ داده می‌شود و نمودار پاسخگویی سوالات به چه صورت است با الگوریتم‌های استاندارد نمره تراز محاسبه می‌شود.
در ادامه آمده است: کلیه این فرآیندها ماشینی بوده و برای همه شرکت‌کنندگان به‌صورت یکسان اعمال می‌شود از این رو شرکت کنندگان فقط با یکدیگر مقایسه می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است که در اطلاعیه آزمون در سایت شرکت منابع آزمون اعلام شده و خارج از منابع مذکور سئوال داده نشده است.
مدیر روابط عمومی پالایشگاه ‘بیدبلند خلیج فارس’ پیشتر به ایرنا گفته بود: برخی از اعتراضات به نحوه سئوالات آزمون بود که دانشگاه امیرکبیر به عنوان مرجع معتبر علمی که سابقه بسیاری در برگزاری آزمون استخدامی دارد باید پاسخگوی نحوه طراحی سوالات باشد.
هدایت ا… درخشنده افزود: به معترضان گفته شد که درخواست خود را به صورت مکتوب به ما ارایه دهند تا مطالبات آنها بررسی شود.
پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس که تامین کننده میعانات گازی است و در شهرستان بهبهان قرار دارد ۲۹ تیر امسال برای جذب نیروی کار موردنیاز اقدام به برگزاری آزمون در ۲ شهرستان بهبهان و کلانشهر تهران کرد که پس از اعلام نتایج این آزمون، برخی جوانان بومی بهبهان به نحوه برگزاری آزمون، سئوالات و پذیرفته شدگان اعتراض کردند.
مقرر است روز یکشنبه هفته جاری نشستی با حضور معترضان و مسئولان مربوطه در فرمانداری بهبهان پیرامون این امر برگزار شود.
مطالب پیشنهادی