اعتراض جوانان بهبهانی به نتایج آزمون پالایشگاه گاز بید بلند + تصاویر

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: “پالایشگاه گاز بیدبلند که از آن به عنوان بزرگترین پروژه گازی خاورمیانه یاد می‌شود موضوع نحوه استخدامی آن به مبحث اصلی محافل خصوصی و عمومی تبدیل شده بود.

پس از برگزاری آزمون پرحاشیه استخدامی از نحوه برگزاری تا دعوت به مصاحبه که دست‌مایه برد انتخاباتی تبدیل شده بود جوانان داوطلب بومی این آزمون سومین هفته اعتراض مقابل مصلی نماز جمعه را پشت سر گذاشتند.

این تحصن در اعتراض به اعلام نتایج نهایی است که واکنش بسیاری از نخبگان شهرستان بهبهان را در پی‌داشت  زیرا علی‌رغم مطالب مندرج در دفترچه آزمون مسائل و ابهاماتی را به چشم دیده‌اند که پس از مشاهده سکوت فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار و هلدینگ خلیج  آنان را به اعتراض واداشته است.

علی آغاجری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بهبهان مقابل مصلی نماز جمعه اظهار داشت: روی صحبت ما با استاندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار است که جوانان نخبه بهبهانی و نبوغشان در کنکور زبانزد است اما متاسفانه در آزمون استخدامی اخیر سهمیه ناچیزی در قبولی آزمون عایدشان شده است.

وی افزود: افراد دخیل باید به خواسته‌ها و اعتراضات این جوانان رسیدگی کنند زیرا امید بسیاری از این آزمون‌دهندگان استخدام در پالایشگاه زمان بهره‌برداری است اما بر اساس گفته‌های داوطلبان بسیاری از گزینش شوندگان از افراد بومی منطقه نیستند که با وجود بسیاری از نخبگان جای سوال و ابهام دارد.

یکی از داوطلبان استخدامی پالایشگاه گاز بیدبلند در مصاحبه با خبرنگار تسنیم عنوان کرد: در این آزمون نمایشی هیچ رتبه، کارنامه و درصدی وجود نداشت و تعدادی از دوستان با مراجعه به شرکت هلدینگ خلیج فارس خواستار کارنامه شدند که در کمال تعجب از ارائه آن سر باز زدند ولی در یک هفته گذشته با بدست آوردن شماره تماسی به من اطلاع دادند که رتبه ۲۵ شده‌ام و در تماس بعدی اعلام کردند که رتبه ۳۰ را اخذ کرده‌ام.

کسی پاسخگوی مطالبات معترضان نیست

وی گفت: روز امتحان کتبی در همه رشته‌ها از سوالات کارشناسی ارشد ۹۵ و ۹۶ بدون تغییر در گزینه‌ها و از مشکل‌ترین دفترچه سوالات انتخاب شده بود که به هیچ عنوان در مدت کوتاه قابل حل نبود و بعد از آن نیز با دعوت از برخی افرادی که نواقصی مدارک و معدل پایین اقدام به شرکت در آزمون کرده بودند دعوت به مصاحبه و رد شدند تا بتوانند به راحتی افراد مد نظر را جذب کنند البته در کنار اینها تعدادی افراد بومی بدون نقص در پرونده و دارای مدرک عالی بودند که آنان نیز در مصاحبه پذیرفته نشدند و تعدادی همشهریان برای جلوگیری از اعتراض فرماندار و نماینده جذب شدند.

شمس‌الدینی عنوان کرد: متاسفانه با وجود این گونه تخلفات تاکنون کسی پاسخگوی این ابهامات نیست، تقصیر دیگری که در این آزمون به چشم می‌خورد افراد شاغل هستند که در آزمون برخلاف بند ۹ مندرج در دفترچه استخدامی شرکت است که حق جوانان بیکار جویای کار را تضییع کردند.

این داوطلب آزمون استخدامی در ادامه تصریح کرد: با این تفاسیر از شرکت هلدینگ خلیج فارس و مسئولان مربوطه ابتدا شفافیت و ارائه کارنامه لازم از مرکز آزمون امیرکبیر و بعد حذف همه افرادی که به ناحق جذب شده‌اند و جایگزین کردن تحصیلکردگان بهبهانی با مدارک عالی، پیگیری افزایش قبولی‌ها در رشته‌های اعلامی و همچنین جلوگیری از استخدام شاغلان مطابق بند مذکور را خواستاریم.

نماینده مجلس مدافع حقوق جوانان شهرش باشد

وی ادامه داد: از نماینده مجلس شورای اسلامی انتظار پیگیری می‌رفت که از حق جوانان تحصیلکرده مظلوم دفاع کنند زیرا مطابق آیین‌نامه اجرایی ماده ۴۷ قانون برنامه ششم توسعه در مورد ارجاع کار که متذکر شده “استخدام باید از همان منطقه و با اولویت مکان نزدیک‌تر باشد” صورت بپذیرد که قبولی‌های نهایی در این آزمون خلاف مصوبه دولت است.

حجت خادمی دارای سه مدرک مهندسی عمران، شیمی، HSE اظهار داشت: در روند آزمون کتبی و مصاحبه اعلام رضایت کامل مصاحبه گیرنده‌ها را گرفتم که در اعلام نتیجه نهایی اطلاع داده شد رتبه ۹۹ را کسب کرده‌ام با وجودی که سهمیه ایثارگری و بومی را داشتم که در این مدت از دفتر فرماندار تا معاون ریاست جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور نامه‌نگاری کرده‌ام که هیچ کس به جز معاون رئیس جمهور پاسخگوی بنده نبودند لذا  ضمن اظهار تاسف در مورد این آزمون استخدامی خواستار بالا بردن سهمیه قبولی بومی‌ها و بازنگری در نتایج توسط نهادهای نظارتی و برخورد قاطع با مسئولان خاطی هستم.

صدای مظلوم را باید شنید

برابر آنچه تعدادی از داوطلبان آزمون در مصاحبه با خبرنگار تسنیم اظهار داشتند لازم است فرماندار شهرستان ضمن دعوت از داوطلبان معترض و استماع اعتراضات مستندشان از نماینده مردم در مجلس، نماینده هلدینگ خلیج فارس و نماینده معترضان و هئیت بازرسی به ابهامات و سوالات پاسخ و در صورت درست بودن ادعاها فورا درصدد برطرف کردن این مشکل قبل از بروز حوادث تلخ برآید.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.