کشف صندوقچه گنج تاریخی در بهبهان!/ میراث فرهنگی: اشیا در حال بررسی است

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: اشیای کشف شده در منطقه خارستان بهبهان در حال بررسی است.

بر اساس خبری که در فضای مجازی منتشر شده بود یک صندوقچه گنج تاریخی حاوی مقداری اشیا عتیقه، پنجشنبه توسط چند جوان در منطقه شمالی پارک ساحلی خارستان بهبهان به صورت تصادفی کشف شد.
کانال تلگرامی بهبهان با انتشار این خبر و تصویری از آن آورده است: در این صندوق اشیایی از جنس برنز ، بیش از ۷۰۰ سکه طلا، اشیای زینتی زرین و دو عدد تبرزین از جنس مفرغ کشف شده است.
همچنین گفته شده که یکی از شاهدان عینی پس از کشف این صندوقچه تاریخی بین افراد حاضر در صحنه بر سر تصاحب یا تحویل به مقامات نزاع درگرفته و در نهایت با تقسیم اشیا به دست آمده، محل کشف را ترک کردند.
در این خبر منتشر شده در فضای مجازی بیان شده که بخش از اشیای این صندوقچه توسط تعدادی از این جوانان تحویل مقامات انتظامی شده و ماموران انتظامی و امنیتی در حال جستجوی بقیه اشیا هستند.
در ای خبر به نقل امیر محمود رحمت کارشناس اداره میراث فرهنگی ، افزوده شده است: این گنجینه باید توسط باستان شناسان مورد بررسی دقیق قرار گیرد اما احتمالا با حلقه قدرت که در منطقه تاریخی ارجان یافت شده در ارتباط بوده است.
عاطفه رشنو جمعه در خصوص این خبر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با تایید این خبر اظهار کرد: اصل این خبر صحت دارد اما ارزش اشیای کشف شده باید بررسی شود و نمی توان با استناد به اظهارات یک نفر تصمیم گرفت.
وی افزود: ارزش اشیای کشف شده باید توسط چندین کارشناس بررسی شود و فردی که در خبر به وی استناد شده مورد تایید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان نیست.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • درود.قانون حق الکشف اشیاء عتیقه می بایستی مورد بازنگری قرار گیرد تا با دادن امتیازی به مکشوف از بیرون رفت میراث فرهنگی به خارج از کشور جلوگیری شود.
  • با سلام،به نطر من باید اشیاع کشف شده توسط افرا د باید چند درصدی به مکشوف داده بشه،بقیه در موزه شهرستان بهبهان نگهداری بشه،،،
  • یکی دیگه دردره گرمابه پیداشده ولی اونای ک کشف کردندهمه روخوردندوسرپلیس هم شیره مالیدن کسی نفهمید.مثل اسنکه ی تابوت پرطلابوده