نابودی نرگس زارهای بهبهان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: معاون اجرایی انجمن محیط زیست و منابع طبیعی خوزستان نسبت به نابودی نرگس زارهای بهبهان هشدار داد.

بابک طهماسبی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در حالی که سطح زیر کشت نرگس زارهای بهبهان در گذشته ۶۰۰ هکتار بود اما در اثر برخی بی تدبیری‌ها هم اکنون سطح زیر کشت این گل به ۲۰ هکتار رسیده است.

وی با اشاره به ثبت ملی نرگس زارهای بهبهان در سال گذشته افزود: در کمال تعجب جدیدا نرگس زارهای بهبهان معارض نیز پیدا کرده‌اند و دو نفر ادعای مالکیت زمین های زیر کشت گل نرگس بهبهان را دارند و قصد ساخت و ساز در این اراضی دارند.

طهماسبی تصریح کرد: شهرستان بهبهان با داشتن نرگس‌زارهای متعدد یکی از قطب‌های گردشگری در خوزستان است که همه ساله شاهد گردشگران متعدد داخلی و خارجی برای بازدید از این نرگس‌زارها هستیم.

وی از مسئولین ارشد دادگستری خوزستان که همیشه حامی محیط زیست و منابع طبیعی بوده است، خواست تا برای حفظ آثار زیست محیطی و طبیعی در این قضیه ورود کنند و نگذارند نرگس زارهای بهبهان که به آن توجه زیادی شده و به ثبت ملی هم رسیده در آستانه نابودی قرار گیرد.

طهماسبی گفت: هم اکنون انجمن محیط زیست و منابع طبیعی خوزستان به عنوان فراگیرترین تشکل در بخش محیط زیست و منابع طبیعی در حال بررسی و دیده بانی مسائل و مشکلات موجود در این بخش است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.