در آستانه سال تحصیلی جدید؛ باوی ۱۵۵ معلم کم دارد!

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی از کمبود ۱۵۵ معلم در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش باوی، مجید موحدیان که در شورای آموزش و پرورش در فرمانداری باوی سخن می گفت ، افزود:تاکنون  ۱۵۵ کلاس درس در مقطع ابتدایی بدون معلم هستند و ۲۰ معلم مرد هم در مقطع متوسطه مورد نیاز است.تنها در دبیرستان کمبود معلم زن نداریم.این کمبود نیرو باعث شده که برخی رشته ها را در شیبان، شبیشه و ویس تجمیع کنیم و نداشتن معلم متخصص بر روی کیفیت آموزش تاثیر گذاشته است.
وی توضیح داد: آموزش و پرورش این شهرستان ، آنچه از دستش برمی آمده انجام داده و نیاز خود را به استان و مرکز اعلام کرده است.برای استخدام نیروی انسانی ردیف حقوقی نیاز است که آن هم دست ما نیست.
موحدیان بر ضرورت تشکیل یک بسیج عمومی برای رفع نیاز آموزش و پرورش تاکید کرد و خواستار پیگیری مشکلات از طریق فرمانداری و مشارکت دیگر ارگانهای شهرستان شد.
وی در ادامه در مورد آماده سازی فضاهای آموزشی برای آغاز سال تحصیلی گفت: بیش از ۲۲ جلسه با مدیرکل نوسازی مدارس استان جلسه داشته ایم که ثمره آن تعمیر ۲۲ مدرسه در شهرهای ویس، شیبان و ملاثانی است که البته به طور تقریبی ۳۰ درصد کار تعمیرات انجام شده است و کار همچنان ادامه دارد.البته هنوز ۱۱ مدرسه ما به در کانتینر و کانکس درس می خوانند و باید فکری برایشان کرد.
مدیر آموزش و پرورش باوی تصریح کرد: بالاترین مقام تصمیم گیری در مورد مدارس شورای آموزش و پرورش شهرستان است و دوستانی که قصد مشارکت دارند، می توانند در این شورا  و یا در اتاق فکر آموزش و پرورش شرکت کنند.و پیشنهادات و نظرات خود را برای حل مشکلات آموزش و پرورش در زمینه های مختلف از جمله کمبود نیرو، فضاهای آموزشی و مشارکت مردم ارایه کنند.
وی از ارتقای رتبه آموزشی شهرستان باوی خبر داد و گفت:  در سال تحصیلی ۹۳ ،رتبه آموزش و پرورش شهرستان باوی در امتحانات نهایی از بین ۳۹ منطقه آموزشی، ۳۶ بود اما در سال تحصیلی ۹۴ این رتبه در بین ۴۰ منطقه به ۳۳ ارتقا پیدا کرد و سه درجه بهتر شد.به عبارت روشن تر، هر چند ارتقا داشتیم ، اما یوی از دلایل افت کمبود معلم مرد در مدارس پسرانه است وگرنه در مدارس دخترانه شاهد رشد کیفی آموزش هستیم.
وی با اشاره به کسب رتبه اول آموزشی توسط شهرستان گتوند و عامل موفقیت آن منطقه آموزشی تشریح کرد: در آن شهرستان مشارکت مردم و ارگان ها خوب است و  آموزش و پرورش گتوند توانسته است با دعوت از مولفات کتب درسی و جلب مشارکت های مردمی و برگزاری کلاس های تقویتی رتبه خود را ارتقا دهد.ما در شهرستان باوی چنین مشارکت و عزمی را شاهد نیستیم.و همیشه بر مدیران مدارس فشار وارد می شود که از مردم کمک درخواست نکنند.برای ارتقا و پیشرفت تحصیلی نیاز به همکاری حس می شود.
موحدیان در ادامه با اشاره به ثبت نام حدود ۲ هزار دانش آموز برای سال تحصیلی جدید افزود: هنوز ۲۰۰ نفر دانش آموز ثبت نام نکرده اند و ثبت اسامی کل دانش آنوزان یکی از آیتم های ارزیابی کار آموزش و پرورش است که امید است به زودی این کار هم به سرانجام برسد.۸۰ درصد کار ساماندهی معلمان انجام شده و کلاس های به استثنای کمبودی که گفته شد، برای تدریس آماده شده اند.
حیدر سیدی، فرماندار باوی در جلسه شورای آموزش و پرورش باوی با تاکید بر پیگیری کمبود ۱۵۵ نفری معلم از طریق استانداری و حل مشکل مدارس کانکسی با اجاره خانه گفت: با توجه به نزدیکی جغرافیایی باوی به مرکز استان ، از رتبه آموزشی شهرستان راضی نیستیم و همه ارگان ها با مشارکت خود و کمکی که به اداره آموزش و پرورش می کنند، باید در بالا بردن رتبه تلاش کنند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.