فرانسوی‌ها بدون اجازه به باغملک آمدند و اموالشان به سرقت رفت!

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مورگان شاوت و رمی لینستر دو توریست فرانسوی که باغملک را مقصد خود برای تفریح انتخاب کرده بودند، ۶ روز پیش وارد این شهر شدند و در منطقه «بادام بند» قلعه تل مستقر شدند. پس از اسکان آنها در این منطقه موتورسیکلت‌های این دو گردشگر به سرقت رفت.

شوشان به نقل از باغملک نیوز نوشت: با توجه به روحیه میهمان نوازی مردم باغملک و گردشگری بودن این شهرستان این موضوع به سوژه اصلی مردم شهر تبدیل شده است، خبرنگار باغملک برای پی بردن به اصل ماجرا به سراع مدیر میراث فرهنگی این شهرستان رفت و در این باره با او به گفتگو نشست.
مجید شیری پور با بیان اینکه وقتی توریست‌ها وارد شهری می‌شوند باید به یک شخص آشنا به منطقه مراجعه کنند، می‌گوید: این شخص مطلع اطلاعات لازم را در اختیارشان می‌گذارد تا در طول سفر با مشکل نواجه نشوند اما این دو گردشگر به دلیل نداشتن اطلاعات لازم به منطقه‌ای رفتند که اسکان در آن در ساعات روز هم مناسب نیست.
وی می‌افزاید: این نخستین حادثه سرقت از گردشگران خارجی در باغملک بود و با روحیه مردم این شهرستان سازگار نیست برای همین این اتفاق برای آینده شهرستان خوشایند نیست.
مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باغملک عنوان سهل انگاری گردشگران را یکی از عوامل بروز این اتفاق می‌داند و بیان می‌کند: براساس ضوابط گردشگری توریست‌های خارجی باید از طریق سفارت خانه اطلاعات لازم کسب کنند اما این دو نفر خودسرانه به منطقه «بادام‌بند» رفتند و سهل انگاری آنها عامل اصلی این سرقت بود چرا که آنها می‌بایستی به مناطق تحت نظر می‌رفتند.
شیری‌پور عنوان می‌کند: پس از اطلاع از این موضوع مدارک این اشخاص در اختیار فرمانداری قرار گرفت که مشخص شد این دو نفر برای تفریح و گردشگری وارد شهرستان شده بودند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه سارقان شناسایی و دستگیر شدند، می‌گوید: اموال مسروقه به این دو گردشگر فرانسوی مسترد شد اما باید برای تأمین امنیت منطقه گام‌های اساسی برداشت. بیکاری یکی از عواملی است که برخی از جوانان را به سمت ناهنجاری‌ها سوق می‌دهد و گسترش ناهنجاری‌ها به همراه نا امن بودن جاده‌ها می‌تواند مانع از ورود گردشگران به باغملک شود.
شیری‌پور می‌افزاید: تا زمانی که باغملک بافت سنتی و عشایری خود را حفظ کرده بود ما با مشکلی در این حوزه مواجه نبودیم و وقتی این منطقه را به شهرستان تبدیل کردند باید با برنامه ریزی صحیح مشکلات پیش رو کاهش می‌دادند اما متأسفانه بهایی به شهرستان داده نمی‌شود.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.