پروژه تفریحی – گردشگری بلوط باغملک کلنگ خورد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: پروژه مجتمع خدماتی گردشگری بلوط (مال آقا – رباط) در شهرستان باغملک با حضور استاندار خوزستان، کلنگ زنی شد.

این پروژه با وسعت ۱۵.۵ هکتار پیش از ظهر امروز شنبه با حضور استاندار واقع در ۳۵ کیلومتری باغملک و ۱۷۰ کیلومتری مرکز استان کلنگ زنی شد.

ساختمان انتظامی، ساختمان خدمات اولیه درمانی، نمازخانه، فروشگاه مواد غذایی، ساختمان عرضه صنایع دستی، راهنمای گردشگری، سرویس بهداشتی، استقرار ماشین آتش نشانی، پمپ خانه و مخزن ذخیره آب، ۵۳ آلاچیق، ۳۳ سکوی کمپ چادری، ۷۰۰ مترمربع فضای بازی کودکان و هزار و ۸۰۰ مترمربع سکوی دید از جمله موارد کاربری این مجمتع هستند.

برخورداری از مسیر سواره و پیاده، مسیر سلامت، مسیر دوچرخه کوهستان و پارکینگهای پراکنده و تجمعی از دیگر کاربردهای در نظر گرفته شده برای این پروژه است.

نوع جاذبه این پروژه طبیعی است و در منطقه ای کوهستانی با اقلیم نیمه مرطوب قرار دارد.

برآورد اجرای پروژه ساختمان ها و محوطه سازی آن ۳۰۰ میلیارد ریال و برای اجرای فاز اول آن ۲۸.۵ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است.

پیش بینی می شود پروژه ظرف یک سال به بهره برداری برسد.

مال آقا روستایی در شهر قلعه تل از توابع شهرستان باغملک یکی از مناطق خوش آب و هوای خوزستان می‌ باشد.

این روستای گردشگری در منطقه ‌ای کوهستانی از سلسله جبال زاگرس واقع شده که رودخانه‌ ای مواج و سرد از کنار آن می ‌گذرد و مسیر فرح بخش و زیبایی را ایجاد کرده است.

همه ساله خصوصاً در دو فصل بهار و تابستان ده ها هزار نفر از اقصی نقاط خوزستان و استان های همجوار برای گذراندن اوقات فراغت و سیاحت به این مکان خوش آب و هوا سفر می‌کنند.

از جاذبه ‌های طبیعی این روستا می توان به آبشار زیبای شیوند، درختان انار، چنارهای سر به فلک کشیده و گیاهان محلی در حاشیه رودخانه را نام برد. همچنین می توان به آثار تاریخی این منطقه که شامل کتیبه ‌های سنگ نوشته به جا مانده از دوران مصریان ملقب به بردگپ (سنگ بزرگ) و همینطور آثار باقیمانده از خانه ‌های ساخته شده در دل کوه، اشاره کرد.

** عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.