شهربازی المپیک باغملک پلمب شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل استاندارد خوزستان از پلمب شهربازی المپیک شهرستان باغملک خبر داد.

رضا دهدشتی‌زاده اظهار کرد: در راستای اجرای استانداردسازی وسایل و تجهیزات شهربازی، کارشناسان این اداره کل، تمام وسایل و تجهیزات بازی مستقر در شهربازی المپیک باغملک را به دلیل مغایرت با استانداردهای ملی مربوطه و عدم دریافت مجوز بهره‌برداری توقیف و به دنبال آن بنا به دستور رئیس سازمان تعزیرات حکومتی شهرستان باغملک، این شهربازی به طور کامل تعطیل و پلمب شد.

وی افزود: از جمله تجهیزات و وسایل بازی توقیف شده می‌‌توان به چرخ و فلک، تاب کودکان و کشتی صبا اشاره کرد که در راستای نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری و بازدید کارشناسان این اداره کل از این شهربازی صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد خوزستان تصریح کرد: وسایل و تجهیزات بازی مذکور از جمله وسایل مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و مطابق تبصره ۴ ماده ۹ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان استاندارد ایران چنانچه در مرحله تمرکز، توزیع، فروش و بهره برداری آنها انطباق و مغایرتی با قوانین استاندارد وجود داشته باشد، جرم محسوب شده و مطابق قانون با تولیدکنندگان و عرضه کنندگان متخلف برخورد خواهد شد.

دهدشتی‌زاده در پایان از همشهریان و هم استانی‌ها خواست در صورت مشاهده کالای مغایر با استاندارد و یا با کیفیت پایین مراتب را از طریق سامانه ۱۵۱۷ با این اداره کل درمیان بگذارند.

فارس/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.