توهین شهردار بندرامام به خبرنگار خوزستانی/ سرپرست خبرگزاری ایلنا: از شهردار شکایت خواهیم کرد

عصر جنوب – asrejonoob.ir: درویشی سرپرست خبرگزاری کار ایران «ایلنا» در خوزستان گفت: توهین شهردار بندر امام خمینی به خبرنگار ایلنا، توهین به جامعه‌ی مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور است.

سرپرست خبرگزاری کار ایران «ایلنا» در خوزستان در خصوص تهدید و توهین به سردبیر این خبرگزاری توسط شهردار بندر امام خمینی گفت: در روز پنجشنبه مورخ ۲۷ اسفند، مطلبی تحت عنوان «تجمع اعتراضیِ طلبکاران شهرداری بندر امام خمینی» بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت که صرفاً به انعکاس اظهارات پیمانکاران طلبکار این شهرداری و توضیحات رئیس شورای اسلامی شهر بندر امام پرداخته بود که متأسفانه نصیری فر شهردار بندر امام در تماس تلفنی با سردبیر استانی این خبرگزاری، پس از اطمینان از صحت مطالب نقل‌شده از قول رئیس شورای اسلامی این شهر، اقدام به تهدید و توهین‌هایی نمود که در شأن یک مسئول عالی‌رتبه بندر امام نبود.
درویشی افزود: این اقدام سخیف شهردار در حالی صورت گرفت که استاندار محترم خوزستان در آخرین جلسه شورای اداری استان با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار خبرنگاران در جامعه گفته بود: «بخش اعظمی از موفقیت‌های استان، مدیون جامعه‌ی خبرنگاران است و چنانچه خبرنگاران نباشند، دیگر هیچ خبری از استان به گوش مردم و مسئولین نخواهد رسید.»
سرپرست خبرگزاری ایلنا در خوزستان ادامه داد: در اولین روز کاری سال جدید، شکوائیه‌ای علیه شهردار بندر امام به مراجع قضایی ارائه خواهیم نمود، تا منبعد، از این نوع برخوردها بر علیه جامعه رسانه ایی جلو گیری کرده و به ساحت مقدس قلم و رسانه توهین ننماید.
درویشی افزود: این یک آزمون مهم برای شورای شهر نیز محسوب می‌شود، زیرا افکار عمومی در انتظار واکنش این شورا به رفتار غیر قابل دفاع شهردار بندر امام می‌باشد.
جامعه خبری، ضمن محکوم نمودن هرگونه رفتار غیرحرفه‌ای و غیرمسئولانه، حمایت خود از آزادی بیان و انعکاس اخبار صحیح را اعلام می‌دارد.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • سلام عجب، پس آقای شهردار ابتدایی ترین حقوق شهروندی را هم بر نمی تابد! چشم شورای شهر بندر امام روشن.
  • در ایران و جامعه فعلی توهین کردن یک روش شده است و ارزش محسوب می شود.و این فقط جای تاسف دارد.mohammad amin hayat moghaddam