دستگاه هوشمند شارژرهای صنعتی توسط کارشناسان شرکت آغاجاری ساخته شد

عصر جنوب: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: دستگاه کنترل هوشمند شارژرهای واحدهای عملیاتی با تلاش کارشناسان واحد الکترونیک برق اداره تعمیرات در شرکت آغاجاری ساخته شد.

بیژن خدری افزود: با توجه به نیاز عملیاتی شارژرهای ۲۴ و ۱۱۰ ولت در صنعت و نقش حیاتی ژنراتورها و دیزل پمپ‌های آتش‌نشانی تأسیسات و همچنین نقص کمبود شارژرها و کارت‌های کنترل به‌منظور رفع اشکال و جلوگیری و ایجاد وقفه در سیستم و فرآیند تولید، کارشناسان گروه الکترونیک برق اداره تعمیرات این شرکت درصدد ساخت کارت کنترل هوشمندی برآمدند تا بتوانند شارژرهایی که به‌دلیل تحریم و کمبود قطعه از مدار خارج شدند را مجدا احیا و به چرخه تولید بازگردانند.

وی اظهار داشت: کارشناسان اداره تعمیرات شرکت با هدف احیاء شارژرهایی که از مدار خارج شده اقدام به طراحی و ساخت یک نمونه کارت کنترل جنرال به صورت دستی نمودند به‌طوری که توانایی شارژرهای ۲۴ و ۱۱۰ ولت را نیز داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری ادامه داد: بعد از ساخت و انجام تست‌های کاربردی که مورد قبول کارشناسان نیز واقع شد، تعداد ۱۰ عدد از این نمونه کارت به‌صورت صنعتی و چاپی تهیه شد و قطعات الکترونیکی توسط تکنسین‌های گروه الکترونیک بروی شارژرهای ۲۴ ولت ایستگاه‌های تقویت فشار گاز ۴۰۰ و تزریق ۶۰۰ نصب شدند.

خدری ضمن قدردانی از زحمات این همکاران بیان داشت: با ساخت این کارت هوشمند که با کمترین هزینه و با استفاده از توان نیروهای داخلی شرکت انجام شد و بسیاری از تجهیزات و دستگاه‌های گران‌قیمتی که از سرویس خارج شده را می‌توان مجددا احیا کرد و در مدار سرویس قرار داد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.