شهردار اندیمشک ابقا شد / ۴ عضو شورای شهر استعفا کردند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: با رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر اندیمشک طرح استضیاح شهردار این شهر رای نیاورده و شهردار این شهر در سمت خود ابقا شد.

شامگاه سه‌شنبه شب بررسی طرح استیضاح شهردار این شهر از سوی چهار نفر از اعضای شورا در صحن علنی شورا به رای گذاشته شد و شهردار با رای اکثریت اعضای شورا در سمت خود ابقا شد.

در این جلسه که با حضور خبرنگاران و در محل شورای اسلامی اندیمشک برگزار شد محمدرضا پاپی با ۶ رای موافق در برابر چهار رای مخالف مجددا به عنوان شهردار این شهر به کار خود ادامه داد.

رئیس شورای اسلامی اندیمشک در این جلسه با تاکید بر سرلوحه قرار دادن قانون از سوی اعضای شورا، اظهار کرد: همه ما در برابر تصمیمات خود تکلیف قانونی و شرعی داریم و باید جوابگوی مردم باشیم.

سید سام حسینی افزود: ما نباید مسائل سیاسی و حب و بغض‌های شخصی را وارد مسائل کاری کرده و وظیفه داریم که از حقوق قانونی شهروندان صیانت و پاسداری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: طرح سؤال و استیضاح شهردار بر اساس ماده ۷۳ قانون شوراهای اسلامی وظیفه شوراست و مطابق این قانون یک سوم اعضای شورا در صورت قانع نشدن از پاسخ شهردار به طرح سوال می‌توانند درخواست استیضاح کنند.

پس از این دو تفر از اعضا به عنوان مخالف استیضاح و دو نفر از به عنوان موافق مطالب خود را مطرح کردند و پس از رای گیری شهردار با رای اکثریت اعضا در سمت خود ابقا شد.

چهار تن از اعضای شورای شهر اندیمشک در اعتراض به بی‌نتیجه ماندن جلسه عزل شهردار این شهر از سمت خود استعفا دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اندیمشک، در پی بی‌نتیجه ماندن جلسه عزل شهردار اندیمشک چهار نفر از اعضای شورای این شهر در اعتراض به عملکرد شهردار از سمت خود استعفا دادند.

رئیس شورای اسلامی اندیمشک با تایید این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: این افراد استعفا خود را بعد از جلسه سه‌شنبه شب استیضاح شهردار تحویل دفتر شورا دادند.

سید سام حسینی افزود: روند بررسی این استعفا بر اساس قانون مصوب تشکیل شوراهای اسلامی طی خواهد شد.

محمدرضا بختیاری، مهدی قلی‌کیانی، تراب قلاوند و صدیقه میری چهار نفر عضو شورای اسلامی شهر اندیمشک هستند که از سمت خود استعفا دادند.

جلسه پرحاشیه و سه ساعته استیضاح شهردار اندیمشک سه‌شنبه شب و با رای اکثریت اعضای به ابقای شهردار این شهر پایان یافت.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • استعفادادن که دادن. دنبال پیشرفت شهر نیستن و دنبال لج و لجبازیند