حمله پلنگ به روستایی در اندیمشک +عکس

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: به گفته مردم بومی و مسئولان محلی بخش الوار در شهرستان اندیمشک، طی روزهای گذشته بر اثر حمله دو پلنگ به روستا یک اسب دریده شده و یک قاطر نیز در این منطقه ناپدید شده است.

معاون فرماندار اندیمشک در این رابطه گفت: پلنگ در منطقه دورق منگره در تابستان سال گذشته دهها راس بز، گوسفند و قاطر را دریده است.

حمله مرگبار پلنگ به یک اسب +عکس

امیر حمزه بزرگی اظهار داشت: خوشبختانه سطح فرهنگ در این منطقه به سطح عالی و بالایی رسیده و با اینکه پلنگ را در حال حمله به گوسفندان و حیوانات خود مشاهده می کنند، برای احترام به قوانین و همچنین حفظ این گونه نادر از تیر اندازی به آن خودداری می کنند اما در روزهای اخیر دامنه حملات این پلنگ گسترش یافته به گونه ای که طی دو روز قبل یک اسب دریده و یک قاطر نیز ناپدید شده است.

معاون فرماندار اندیمشک گفت: این درحالی است که پلنگ ها دو عدد هستند که دهها بار توسط اهالی محلی دیده شده اند و حتی محل زندگی آنها هم شناسایی شده است.

حملات اخیر پلنگها و امکان حمله ور شدن آنها به انسان، باعث ایجاد رعب و وحشت در بین اهالی شده به نحوی که برای چرای حیوانات خود با مشکل مواجهه هستند.

حمله مرگبار پلنگ به یک اسب +عکس

معاون فرماندار اندیمشک گفت: این موضوع به اطلاع اداره محیط زیست شهرستان رسیده است و با توجه به اهمیت حفظ گونه های نادر حیات وحش از مسئولین محیط زیست تقاضا داریم تا قبل از اینکه برای این گونه ارزشمند و همچنین برای اهالی مشکلی بوجود بیاید، اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان خوزستان در این باره گفت: به دنبال گزارش افراد محلی مبنی بر حمله پلنگ به دامهای اهلی، موضوع از طریق کارشناسان و محیط بانان شهرستان اندیمشک در دست بررسی است.

حمله مرگبار پلنگ به یک اسب +عکس

شهریار عسگری اظهار داشت: ارتفاعات و مناطق شمالی استان خوزستان زیستگاه پلنگ هست اما اینکه این حملات از سوی پلنگ رخ داده یا جانور دیگری، هنوز برای کارشناسان قطعی نشده است.

عسگری گفت: به همین منظور نیروها در منطقه حضور پیدا کرده اند تا ضمن بررسی شرایط و دوربین گذاری نسبت به اقدامات بعدی در این زمینه تصمیم بگیرند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.