آسفالت نامناسب خیابان های اهواز مردم را کلافه کرد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: کیفیت معابر شهری یکی از عوامل موثر بر کیفیت زندگی شهروندان و هم چنین یکی از شاخصهای رضایت از عملکرد شهرداری ها محسوب می شود، طی سالهای اخیر مشکلات مربوط به آسفالت معابر شهری در بیشتر شهرهای استان خوزستان از جمله مسائلی بوده است که شهرداری ها با آن دست به گریبان بوده اند. شهر اهواز، هم چون سایر شهرهای استان و به عنوان مرکز استان سالهاست که از کیفیت پایین معابر شهری و به طور خاص کیفیت آسفالت معابر رنج می برد.

وضعیت نامطلوب آسفالت‌های سطح شهر اهواز  موضوعی است که سال‌ها در این شهر مطرح بوده و برخی از آسفالت‌ها به قدری نامطلوب است که با گذشت یک ماه از زمان ریخته شدن آن نیاز به روکش دوباره پیدا می‌کند.

یکی از معضلات مهم و اساسی در زمینه آسفالت خیابان های اهواز نبود آسفالت یکدست در برخی خیابان ها و معابر اصلی است که موجب نارضایتی شهروندان و رانندگان این کلانشهر شده است، یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که یک شهر را از سایر شهرها متمایز می‌کند و تاثیر زیادی بر منظر شهری دارد، آسفالت یکدست و مناسب معابر است و این موضوع  از مهمترین اقدامات و وعده‌های شهرداری ها است.


بر اساس قانون اصول مهندسی، عمر مفید آسفالت خیابانها چهار سال است در حالی که در شهر اهواز عمر آسفالت برخی از خیابان ها و معابر از هشت سال هم تجاوز می کند و ایجاد چاله های متعدد، حوادث خطرناکی را پیش روی شهروندان قرار داده است.

یکی از شهروندان محله پادادشهر درباره وضعیت نامناسب آسفالت اظهار داشت: خیابان های پادادشهر بارها برای اجرای طرح های گاز رسانی، فاضلاب، آب، مخابرات و برق حفاری شده و به همین شکل رها شده است.

وی افزود: بدلیل وضعیت نامناسب آسفالت کوچه ها که بدلیل نشت و زیر سازی نامناسب، کوچه ها دارای دست انداز شده اند و جلو بندی و کمک های وسائل نقلیه به رغم بارها تعمیر دچار مشکل می شوند.

شهروند دیگری که در کمپلو ساکن است می گوید:: شهرداری به جای آسفالت کامل خیابان، فقط قسمت های مشکل دار را لکه گیری می کند می‌توان آن را به لباسی تشبیه کرد که صد جای آن وصله‌دوزی شده است که موجب ناهماهنگی سطح خیابان و بروز مشکلات برای تردد خودروها می شود.

وی ادامه داد: در این خیابان های محله ما چاله چوله ها بسیار زیاد است، البته بعضی چاله ها، چاه هستند، بارها به همراه اهالی محل به شهرداری مراجعه کرده ایم، اما وضعیت تغییر نکرده است.

در هر حال باید گفت کیفیت نامطلوب آسفالت خیابان‌های اصلی شهر اهواز و حتی کوچه‌پس‌کوچه‌های آن محل گلایه مشترک بیشتر افراد است و شهروندان اهوازی با چاله چوله های عجیب و غریب خیابان‌ها و پیاده روها، آسفالت ریزی و لکه گیری‌های غیراستاندارد و برخی معضلات شهری آشنا هستند و اکنون منتظر اقدامات موثر مسئولان شهرداری برای رفع این معضل ها هستند که همت مسئولان شهری را می‌طلبد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.