باقی ماندن ۷۰۰ میلیون تومان از حقوق اضافه‌کاری ۹۹ کارگر «قند اهواز»

عصر جنوب: منابع کارگری کارخانه قند اهواز از تعلل دو بانک ملی و ملت در پرداخت حدود ۷۰۰ میلیون تومان از حقوق اضافه کاری ۹۹ کارگر این کارخانه خبر داد.

در کارخانه قند اهواز گزارش دادند با وجود آنکه دو بانک ملی و ملت به عنوان سهام داران اصلی این کارخانه بعد از اجتماع پنج روزه کارگران در تیر ماه سال جاری ۴۵ ماه از معوقات حقوقی کارگران را پرداخت کردند. هنوز حدود ۷۰۰ میلیون تومان از حقوق اضافه کاری آنان باقی مانده است.

بر اساس این گزارش از سال ۹۰ که این واحد تولیدی به طور کل تعطیل اعلام شد کارگران بلاتکلیف شدند و در طول این مدت با وجود آنکه دائما پی گیر مطالبات صنفی خود بودند، هیچ حقوقی دریافت نمی‌کردند.

مجموع مطالبات ۴۵ ماهه حدود ۹۹ کارگر این کارخانه حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که در مرداد ماه ۲ میلیارد تومان آن پرداخت شد و ۷۰۰ میلیون باقی مانده که هنوز پرداخت نشده است و این رقم مربوط به حقوق اضافه کاری کارگران شاغل و بازنشسته است.

بنا بر این گزارش، از مجموع ۹۹ کارگر این کارخانه در سال ۹۰، ۴۵ کارگر بازنشسته شده‌اند و مابقی صرفا برای حضور و غیاب در کارخانه حضور فیزیکی دارند و هیچ فعالیت تولیدی انجام نمی‌دهند.

او با بیان اینکه کارگران قند اهواز تمام تلاش خود را برای محقق کردن مطالباتشان انجام دادند افزود: آنچه باعث طولانی شدن پرداخت مابقی مطالبات کارگران قند اهواز شده است اختلاف نظرهای دو بانک ملی و ملت در پرداخت مطالبات است و به همین دلیل در جلساتی که به همین منظور هر کدام تشکیل می‌دهند دیگری حضور پیدا نمی‌کند.

این منبع خبری در کارخانه قند اهواز در ادامه اظهار داشت: طبق وعده‌های داده شده از سوی نمایندگان بانک ملی و ملت قرار است بعد از پرداخت کل مطالبات کارگران، این واحد مجددا بازگشایی شود.

گفتنی است کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز از نیمه تابستان سال هشتاد و هفت تا به امروز در تعطیلی کامل به سر می‌برد و همه کارگران آن بیکار هستند.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.