متکدیان پس از جمع‌آوری به کجا می‌روند؟

عصر جنوب: معاون فرهنگی اجتماعی شهردای اهواز از اجرای روزانه طرح جمع‌آوری متکدیان در سطح اهواز خبر داد.

امیر آهن‌جان اظهار داشت: متکدیان دوره‌گرد به صورت روزانه توسط ماموران شهرداری از سطح شهر اهواز جمع‌آوری می‌شوند و هر روز حداقل ۲۰ متکدی جمع‌آوری می‌شود.

وی با بیان این که بیشتر متکدیانی که جمع‌آوری می‌شوند، میانسال هستند؛ گفت: روز گذشته نیز در جریان این طرح، ۱۲۲ متکدی از خیابان‌های سطح شهر جمع‌آوری شد که این تعداد شامل ۴۳ زن و ۷۹ مرد بوده و ۱۵ نفر از آنها نیز پاکستانی بودند.

آهن‌جان افزود: پس از جمع‌آوری و انتقال متکدیان به اردوگاه، پزشکان با انجام آزمایش‌های ایذر، اعتیاد، هپاتیت و بررسی وضعیت روانی؛ سلامت این افراد کنترل می‌شود.

وی تصریح کرد: مدت نگهداری متکدیان در اردوگاه شهرداری ۴۸ ساعت بوده و بعد از اطمینان از صحت و سلامت جسمی و روانی و در صورت نداشتن پرونده و سابقه کیفری، با گرفتن تعهد کتبی آزاد خواهند شد. ولی در صورت عدم صحت، متکدیان مبتلا به مشکلات روانی به بیمارستان سلامت، بیماران ناقل هپاتیت و ایذر به مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی پزشکی اهواز و مبتلایان به اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد منتقل خواهند شد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز افزود: اردوگاه سابق متکدیان گردآوری شده اهواز، ساختمانی استیجاری بود و در جاده حمیدیه قرار داشت. در حال حاضر اردوگاه به ساختمانی با مالکیت شهرداری منطقه ۸ در کوی صد دستگاه منتقل شده و با دو بخش ویژه مردان و زنان، ۲۵۰ نفر ظرفیت دارد.

آهن‌جان در پایان یادآور شد: متکدیان غیرایرانی با حکمی از جانب فرماندار اهواز، به اردوگاه ورامین اعزام خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.