قطع راه ارتباطی۷روستا در اهواز/تمام تاسیسات آبرسانی در مدار هستند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز با اشاره به قطع راه ارتباطی هفت روستای بخش مرکزی این شهرستان، گفت: تاکنون خطری تأسیسات آبرسانی را تهدید نمی کند و با تمام ظرفیت در مدار هستند.

محمود آریا خاکی اظهار کرد: با توجه به سیل پیش آمده و بالا رفتن سطح آب رودخانه‌های دز، کرخه و کارون تأسیسات آبرسانی و اسکله‌های آبگیر روستاهای شهرستان اهواز دچار آسیب یا خسارت شدند.

وی در خصوص تأسیسات در معرض آبگرفتگی بیان کرد: مجتمع آبرسانی حاشیه دز، مجتمع شهدای جهاد، اسکله آبگیر جسانیه، اتاق پمپاژ آب خام حلاف، اتاق پمپاژ آب خام مراونه، مجتمع و اتاق پمپاژ آب خام قلعه سحر، اسکله آب خام شیبان و ایستگاه تقویت فشاربیوض از آن جمله هستند.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز در خصوص وضعیت روستاها عنوان کرد: در بخش مرکزی روستاهای مسیر بامدژ، سید یدیم، سید ظاهر، سیدهاشم، سید نبی، سید سعد و سید معن دچار سیل و کلیه راه‌های ارتباطی و جاده‌ها قطع و در محاصره آب قرار دارند که تردد از طریق قایق انجام و در حال تخلیه منازل هستند.

آریا خاکی تصریح کرد: بالا بردن الکتروپمپ ها به بالاترین سطح در تمام اسکله‌ها، ایجاد سد خاکی برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل، تجهیز تأسیسات به بالابر دستی و پمپ یدکی برای تخلیه آب، اعلام هشدار و آماده باش به نیروها و تشکیل لوحه کشیک نیروها از جمله اقدامات انجام شده است.

وی ادامه داد: آماده کردن و توزیع بشکه‌های آب معدنی به روستاهای سیل زده، آماده باش تانکرهای سیار اداره، نظارت و بازدید مستمر از تأسیسات و روستاهای تحت پوشش، ذخیره سازی آب در مخازن و نوبت بندی رژیم آب تأسیسات، سرکشی مستمر به مسیرها، نمونه گیری و کنترل میزان کلر آب و همچنین بررسی تابلوها و کابل‌های برق از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز خبر داد: تنخواه مالی برای پشتیبانی اکیپ‌ها، خودروی وانت یک دستگاه، چهار پمپ کفکش دواینج برقی، چهار پمپ کفکش روبین بنزینی، وسایل ایمنی و هشدار دهنده و دو عدد دیزل ژنراتور ۱۰۰ کیلوولت از جمله نیازهای ضروری هستند.

آریا خاکی در پایان تأکید کرد: به همت شبانه روزی کارشناسان آبفار تاکنون خطری تأسیسات آبرسانی را تهدید نمی‌کند و با تمام ظرفیت در مدار هستند.

مطالب پیشنهادی