نقاط آسیب پذیراهوازبرای تامین برق تابستان ۹۸مشخص شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیر عامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: نقاط آسیب پذیر ، حادثه خیز و پرمصرف شهر اهواز برای تامین برق تابستان سال آینده در اهواز مشخص شده است.

به گزارش عصرجنوب به نقل از ایرنا حسن کریمی یکشنبه در نخستین نشست مشترک مدیران برق اهواز و برق منطقه ای خوزستان با هدف تامین برق مورد نیاز تابستان سال ۹۸ در اهواز بیان کرد:در سال آبی گذشته شاهد کاهش چشمگیر حجم ذخیره آب پشت سدها بودیم و هم اکنون هیچگونه تضمینی برای تامین ذخیره آب پشت سدها در فصل پاییز و زمستان وجود نداشته که این مهم بر اهمیت تامین برق می افزاید.
وی تامین برق در پنج منطقه پر بار در سطح کلانشهر اهواز را ضروری دانست و گفت: در تابستان گذشته در تامین برق شهروندان در ایستگاه های شیبان، گلدشت، پردیس، ملت و آتش نشانی با مشکل روبه رو بودیم که برای سال آینده زیرساخت لازم برای تامین برق این مناطق انجام می گیرد.

** خوزستان بیشترین مصرف کننده برق در کشور
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز با بیان اینکه خوزستان به عنوان پر مصرف ترین استان کشور در زمینه برق است، گفت: در صورت بروز مشکل درتامین برق، تمام فعالیت ها در این استان به چالش کشیده می شود که به منظور تامین ظرفیت های مورد نیاز برای ایجاد زیرساخت ها لازم باید شورای تامین استان و شورای شهر اهواز همکاری ویژه ای با شرکت های برق در رفع موانع موجود از جمله تامین زمین مورد نیاز تاسیس ایستگاه های برق جدید داشته باشند.
محمود دشت بزرگ افزود: شبکه برق موجود در خوزستان نیاز به بهینه سازی و نگهداری داشته و باید هزینه آنها تامین شود و متناسب با نیاز توسعه استان، صنعت برق به عنوان مهمترین زیرساخت، باید در زمان لازم توسعه و اصلاح شود.
وی ادامه داد:با قرار گرفتن در فصل پاییز و پیش رو داشتن فصل زمستان، تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی و همچنین تبعات خشکسالی تابستان گذشته، سختی کار مجموعه این شرکت افزایش یافته و باید پایداری راندمان و شبکه و علاوه بر آن، آمادگی و ایزولاسیون افزایش یابد.
وی به پایداری و مقاوم سازی شبکه برق در مقابل گرد و غبار اشاره کرد و افزود: با توجه به داشتن فرصت لازم، باید پروژه های مختلف برق رسانی و پایدارسازی در اولویت قرار گرفته و هرچه سریعتر عملیات مقاوم سازی و پیشگیرانه به اتمام برسد.
دشت بزرگ با بیان اینکه دو شرکت برق منطقه ای و توزیع اهواز بر تامین زمین مناسب برای احداث ایستگاه های برق در اهواز تاکید دارند، بیان کرد: اهواز به عنوان یک کلانشهر با مصرف بار بالا به ویژه در نقاط مرکزی و پر تراکم شهر مشکل تامین برق روبه رو بوده و تاسیسات موجود جوابگوی آن نیست.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.