سرمربی استقلال خوزستان: اگر پول برسد به طور حتم می‌توانیم جزو مدعی ها باشیم/ تکرار این جمله که “می‌خواهم بروم” برایم سخت است/

عصر جنوب – asrejonoob.ir: سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان با بیان این که من دوست ندارم از این باشگاه جدا شوم و تکرار این جمله که “می خواهم بروم” برایم سخت است، گفت: افتخار می کنم که در این مجموعه هستم ولی چاره ای نیست و من به خاطر بازیکنان و هواداران مجبورم که از خودم بگذرم و بگویم من دیگر نیستم.

سیداکبر پورموسوی که پیش از این گفته بود اگر تا بازی با ذوب آهن هیچ حرکتی برای تعیین مالکیت باشگاه انجام نشود، مجبورم از هدایت تیم کنار بروم، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان،‌ اظهار کرد:‌ در حال آماده‌سازی برای بازی با تیم ذوب آهن هستیم. قصد داریم با بازیکنانم به آنالیز فیلم‌های بازی این حریف مان بپردازیم. شناخت نسبی از این تیم داریم که مربوط به گذشته می شود.

 

*به دنبال کسب امتیاز از ذوب آهن هستیم

وی گفت: ‌نتایج اخیر ذوب آهن به ویژه شکست هفته گذشته اش مقابل نفت تهران برای ما مهم نیست و مهم این است که ذوب آهن جزو تیم هایی است که طی این چند سال خیلی خوب فوتبال بازی کرده و یک تیم با نظم و منسجم است. بازی سختی پیش رو داریم و ان شاءالله بازیکنانم با تلاش و جدیت‌شان، ‌باعث می شوند با امتیاز از این مسابقه خارج شویم.

 

*مقابل پرسپولیس موضع نگرفتم

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در ادامه درباره برداشت‌هایی که برخی افراد از صحبت‌های او در خصوص پرسپولیس داشته اند، ‌گفت: ‌من نه تنها برابر پرسپولیس، بلکه مقابل هیچ تیمی موضع نگرفته ام و نمی گیرم که بخواهم آن را تغییر دهم. من روی حرف هایم هستم اما برخی دوستان حرف‌های من را به نوع دیگری تحلیل و برداشت کردند.

وی افزود: ‌به هر حال همه دیدند که در این بازی مستحق برد بودیم و عقب‌نشینی نکردیم ولی سوت‌هایی که زده شد، تیم را عصبی کرد و مگر یک تیم چقدر می تواند تمرکز داشته باشد؟ زمانی هم که آن درگیری به وجود آمد، تمرکز بازیکنان را بر هم زد و این عوامل دست به دست هم داد تا بازیکنانم تمرکزشان را از دست دادند و درنهایت هم بازی مساوی شد. ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم که در بازی های آینده جبران کنیم.

پورموسوی خاطرنشان‌کرد: من نمی‌توانم تمام ایران را مجبور کنم که به اعتقاد من باور پیدا کنند؛ به هر حال عده‌ای آن را می‌پذیرند و عده‌ای هم خیر، که این طبیعی است. در هر صورت آینده همه چیز را مشخص می کند.

 

*به طور حتم می‌توانیم جزو مدعی ها باشیم

وی در ادامه درباره این که تیمش می تواند جزو مدعی ها باقی بماند هم گفت: ‌رقابت نزدیک است و همین که بازیکنانم جمع و جور شده اند و به این باور رسیده اند که امسال هم می توانند جزو مدعی‌ها باشند. صد درصد می توانیم جزو مدعی‌ها بمانیم. خدا را شکر می‌کنم و مطمئن باشید، تلاش هم می کنیم تا از بازی با ذوب آهن با امتیاز برگردیم.

 

*همیشه به گذشته ام نگاه می کنم

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان بیان کرد:‌ بحث شخصی خودم نیست و تلاش من برای بازیکنانم است؛ من کارم را از زمین‌های خاکی شروع کردم و کسی که کارش را این گونه شروع کرده، همیشه نگاهش به پشت سرش و مسیرش و همچنین لطف و عنایت خداوند است و از آن غافل نمی‌شود. من همیشه به گذشته و این که چه بودم و در حال رسیدن به کجا هستم، نگاه می کنم تا خدای ناکرده تحت تاثیر هیجانات زیاد قرار نگیریم.

 

*تکرار این جمله که “می‌خواهم بروم” برایم سخت است

وی افزود: من شش سال است که با مجموعه استقلال خوزستان هستم و روزهای سخت و خیلی خوبی با آن داشته ام و خانه دوم من است و وقتی می گویم می خواهم از تیم بروم، واقعا برایم خیلی سخت است که این جمله را تکرار می کنم اما چاره‌ای نیست و من به خاطر بازیکنان و هواداران مجبورم که از خودم بگذرم و بگویم من دیگر نیستم. می‌دانم خیلی ها دوست دارند با این مجموعه کار کنند ولی اگر من در باشگاه های آسیا شرکت کنم و دو شکست بد بیاورم، مردم از چشم من می‌بینند.

 

*با دست خالی نمی توانم به جنگ آسیا بروم

پورموسوی عنوان کرد:‌ برخی از هواداران به من اعتقاد داشتند و از روز اول از من حمایت کردند که ممنون آن ها هستم ولی برخی می گفتند که انتخاب پورموسوی اشتباه است ولی خدا کمک کرد و همه تیم تلاش کردیم تا تیم را به جایی برسانیم که شرمنده هواداران و مدیریت باشگاه که به ما اعتماد کردند، ‌نشویم. ولی واقعیت این است که دست من خالی است و با دست خالی هم نمی توانم به جنگ آسیا بروم. من باید دو سه بازیکن خوب جذب و تیم را تکمیل کنم. ما شرایط حرفه ای را حتی برای بازی های لیگ برتر هم نداریم و باید بازیکنان مان را از نظر روحی ـ روانی آماده کنیم.

 

*مشکلات‌مان حل شود در آسیا هم شگفتی‌ساز می‌شویم

وی تاکید کرد:‌ من حتی اگر نتوانم بازیکن بگیریم، به همین بازیکنانم ایمان و اعتقاد دارم و با همین نفرات به باشگاه‌های آسیا می روم و در این خصوص تعهد کتبی هم می دهم، البته به شرطی که پول بازیکنان مان را بدهند. بازیکنان خوب و مستعدی دارم و اعتقاد دارم که در آسیا هم می‌توانیم شگفتی‌ساز باشیم و باز هم می گویم به شرطی که مشکلات مالی‌مان حل شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان با بیان این که من هم دوست ندارم که از این باشگاه جدا شوم، افزود: خیلی هم افتخار می کنم که در این مجموعه هستم و مطمئنا اگر مشکلات‌مان حل شود، خیلی بیشتر از این هم تلاش می کنیم. به هر حال بازیکنانم پس از شش ماه باید امیدی داشته باشند.

وی بیان کرد: یکی از مربیان می‌گفت، حقوق بازیکنانم دو ماه است که عقب افتاده و بازیکنانم با دل و جان بازی نمی کنند و می گفت که تاکنون ۲۰ درصد از مبلغ قراردادمان را گرفته ایم و باید بگویم ۲۰ درصد آن ها برابر با کل قرارداد هر بازیکن ما است. آن وقت بازیکنان من که پولی نگرفته‌اند با دل و جان و به عشق مردم بازی می کنند.

پورموسوی خاطرنشان‌کرد:‌ ما علاوه بر نفراتی که داریم، یک مجموعه جوان دیگر هم جمع کرده ایم و در آینده هواداران متوجه می شوند که ما دو هدف کوتاه مدت یعنی لیگ برتر و باشگاه های آسیا و بلند مدت یعنی پرورش بازیکن برای آینده را در نظر گرفته ایم. ان شاءالله در آینده بیشتر این جوانان را می بینند.

 

*من بروم شاید مسوولان به خودشان آمدند

وی عنوان کرد: ما هیچ منتی سر کسی نداریم و سرباز هستیم و تمام تلاش مان را می کنیم تا تیم سربلند شود ولی یک جایی دیگر من نمی توانم کار را پیش ببرم. خیلی ها به من خرده می گیرند که چرا می خواهی میدان را خالی کنی؟ که باید بگویم میدانی نیست که بخواهم آن را خالی کنم. واقعا سخت است. من بروم شاید مسوولان به خودشان آمدند و به تیم کمک کردند. تا حالا هیچ کسی نگفته است که ما مشکل شما را حل می کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت:‌ در این مدت تمام ذهن و انرژی‌ ام را برای حل مشکلات مالی گذاشته ام، در حالی که من باید دنبال تاکتیک تیم و آنالیز حریف‌مان باشم.

 

*بعد از بازی با پرسپولیس تا ۲ بامداد در خیابان قدم می ‌زدم

وی بیان کرد: پس از بازی با پرسپولیس، ‌سرپرست تیم ساعت دو بامداد با من تماس گرفت و گفت کجا هستی و وقتی به او گفتم در خیابان هستم، باور نکرد. من آن شب از ناراحتی و فشار در حال قدم زدن بودم. شب بعد هم چهار و نیم تا شش و نیم صبح خوابیدم. در هر صورت این شغل من است و دوست دارم به بهترین نحو نیز وظیفه ام را انجام دهم ولی واقعا دستم خالی است و چنین شرایطی هم سخت است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.