شهرداری اهواز، علف های هرز را به آتش کشید!

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرعامل واحد نیشکر دهخدا گفت: روز گذشته شهرداری در میدان انتهای خیابان وهابی هرس درختان و علف های هرز را آتش زده و خاکستر آن که بالا رفت همه فکر کردند از آتش سوزی نیشکر است.

فریبرز کریمی زند ظهر امروز دوشنبه در حاشیه دعای شکر برداشت نیکشر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تولید سالانه نیشکر یک میلیون تن و تولید شکر نیز ۱۰۰ هزار تن است و به غیر از دو استان استثنا سایر استان ها امکان دسترسی به آن را ندارند. این تولید بالای یک میلیون رکورد بسیار بالایی در سطح کشور است.

وی افزود: در سه سال اخیر تولید بالای ۹۰۰ هزار تن نیشکر و ۱۰۰ هزار تن شکر را محقق کردیم. سال گذشته نیز ۱۶۵ هزار تن شکر در کارخانه تصفیه کردیم که ۱۰۰ هزار تن آن مربوط به خودمان است.

مدیرعامل واحد نیشکر دهخدا تصریح کرد: بالای ۹۴۰ هزار تن نیشکر و بالای ۱۰۰ هزار تن نیز شکر در این واحد تولید می کنیم.

کریمی زند بیان کرد: هر سال ۱۰ هزار هکتار باید به زیر کشت ببریم ولی امسال چون پنج سال متوالی هیچ مزرعه ای را پایش نکردیم امسال اقدام به پایش یک هزار هکتار از زمین ها کردیم.

وی عنوان کرد: با وجود کاهش یک هزار هکتار از زمین های زیرکشت ولی باز هم توانستیم همان میزان تولید را محقق کنیم.

مدیرعامل واحد نیشکر دهخدا ادامه داد: چون میزان تولید فعلی کمتر از مصرف جامعه است اقدام به صادرات محصولات خود نمی کنیم. هر چند از نظر قیمتی امکان صادرات موفق را داریم ولی فعلا تمامی تولیدات را برای مصرف داخلی کشور صرف کرده و حتی بخشی از نیاز شکر مردم را وارد می کنیم.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.