جلوی رواج رمالی و دعانویسی در اهواز گرفته شود

عصر جنوب – asrejonoob.ir: معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان نسبت به رواج پدیده رمالی و دعانویسی در سطح شهر اهواز هشدار داد و گفت: باید گسترش جلوی این پدیده شوم گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی در اولین شورای پیشگیری استان، اظهار کرد: این پدیده به‌گونه‌ای رواج یافته است که گاهی به اعمال خلاف شرع و اقدامات ضد عفت عمومی منجر می‌گردد.

وی ادامه ‌داد:‌ ترویج افکار گروه‌های تکفیری و فرقه‌های ضاله و نوظهور، ترویج فساد و بی‌بند و باری، شکل‌گیری و توسعه برخی گروه‌های مجازی مخرب در شبکه‌های اجتماعی و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از عملکرد ضعیف دستگاه‌های فرهنگی است که به تولید جرائم می‌انجامد.

امانت بهبهانی از افزایش دوربین‌‌های مداربسته در سطح شهرستان اهواز خبر داد و گفت: این دوربین‌ها که کاربردهای مختلفی دارند ابتدا به‌منظور پیشگیری از وقوع جرائم و سپس برای کشف آن‌ها راه‌اندازی می‌شوند.

وی بیان کرد: بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی هنوز به صورت سنتی عمل می‌کنند در حالی‌که برنامه‌ریزی و اقدامات فرهنگی باید باتوجه به پیشرفت تکنولوژی و به‌روز شدن وسایل ارتباط جمعی باشد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان بر ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج به جوانان متقاضی ازدواج تاکید کرد و گفت:‌ نرخ طلاق در استان خوزستان طی سال‌های گذشته با کاهش روبه‌رو بوده است اما این روند کاهشی هنوز مطلوب نیست.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.