ماجرای دعوای خبرساز مدرسه اهواز/ حمله به معلم و کشف حجاب وی؟!

عصر جنوب – asrejonoob.ir: برخی رسانه ها مدعی شدند: اولیای یک دانش‌آموز در شهر اهواز با حمله به مدرسه‌ای دخترانه اقدام به ضرب و شتم معلم کردند.

بنا بر گزارش اخبار ساعت ۷ امروز در اوایل این هفته دو نفر مرد به مدرسه راهنمایی دخترانه معراج “اهواز” حمله ور شده و معلمین زحمت کش را به باد کتک و فحاشی گرفته و دست آخر اقدام به کشف حجاب مدیر و معلمان زن مدرسه نمودن و به زور مقنعه و چادر را از سر این معلمان زحمت کش در اوردن و در پایان تهدید کردن چنانچه به جایی گزارش کنید دفعه بعد با چاقو به سراغ شما می آییم.

دعوا و درگیری اولیای دانش آموز مدرسه ابتدایی دخترانه معراج اهواز، برای کشف حجاب و یا تذکر به رعایت حجاب نبوده است.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه چهار اهواز اظهار کرد:‌ ۱۰ اردیبهشت ماه یکی از دانش آموزان دختر مدرسه ابتدایی معراج این ناحیه از سوی مدرسه مورد تذکر انضباطی قرار می گیرد. این مسائل انضباطی و تذکرات ارائه شده نیز کاملا قانونی و در چارچوب حیطه اختیارات صورت گرفته است.

فاضل خمیسی با تأکید بر اینکه هیچ گونه تنبیهی برای دانش آموز در کار نبوده افزود: آموزش انضباطی در کنار فراگیری تعلیم و تربیت یک امر ضروری است.

وی تصریح کرد:‌ فردای روزی که دانش آموز مورد تذکر قرار می گیرد، مادر، خاله و شوهرخاله آن دانش آموز به مدرسه مراجعه کرده و با معلم ورزش آن مدرسه درگیر می شوند. در این درگیری مدیر نیز برای ختم به خیر شدن ماجرا وساطت می کند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه چهار اهواز ادامه داد: روز سوم نیز آموزش و پرورش علیه سه نفری که باعث برهم زدن نظم مدرسه شده و به پرسنل مدرسه بی احترامی کرده اند، شکایتی تنظیم می کند. هر سه نفر به دادگاه احضار شده که تنها مادر دانش آموز در دادگاه حاضر می شود.

خمیسی بیان کرد:‌ برای خاله و شوهر خاله دانش آموز قرار تعقیب صادر شده و مادر وی نیز در حال حاضر با قرار وثیقه آزاد شده است.

وی گفت: آموزش و پرورش از معلم ورزش و سایر پرسنل مدرسه دلجویی کرده و حمایت قضایی را فردای همان روز ماجرا پیگیری کرده است. شایعاتی مبنی بر حمایت نکردن آموزش و پرورش در فضای مجازی پخش شده که اصلا صحت نداشته و تکذیب می شود. واقعا از این شایعه پراکنی های فضای مجازی گلایه دارم و امیدوارم مردم منبع کسب اطلاعات و اخبار را سایت های معتبر خبری قرار بدهند.

تسنیم: صبح امروز خبری مبنی بر حمله اولیای یک دانش‌آموز به مدرسه‌ای دخترانه در اهواز و ضرب و شتم معلم منتشر شد.

بیژن ایروانی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان درخصوص حادثه رخ‌داده در یکی از مدارس دخترانه اهواز می‌گوید: چند روز گذشته در یکی از مدارس دخترانه شهر اهواز بین دبیر ورزش و یکی از دانش‌آموزان اختلافی پیش آمد.

وی در پاسخ به این پرسش که اختلاف پیش‌آمده چه بود و آیا معلم اقدام به ضرب و شتم دانش‌آموز کرده است، گفت: این‌گونه نیست. این اختلاف و مشکلات بین معلم و دانش‌آموز بسیار رخ می‌دهد، اما پس از این ماجرا، خانواده دانش‌آموز (مادر و خاله) به مدرسه مراجعه کرده و اقدام به ضرب و شتم و فشردن گلوی معلم می‌کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان خوزستان در پاسخ به این پرسش که در خبرها آمده که اولیای مرد اقدام به ضرب و شتم معلم کرده‌اند، عنوان کرد:‌ پدر دانش‌آموز نیز به مدرسه آمده بود، اما مادر او اقدام به ضرب و شتم معلم کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش «مقنعه معلم نیز از سر او کشیده شده یعنی کشف حجابی نیز صورت گرفته است؟» ادامه داد:‌ آن‌گونه که معلم به رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز گفته، این اتفاق رخ نداده است، اما برخی از همکاران او می‌گویند که علاوه بر کتک زدن معلم، مقنعه و حجاب او را نیز کشیده‌اند.

ایروانی با بیان «هم‌اکنون این موضوع دارای اهمیت است که چگونه خانواده یک دانش‌‌‌‌آموز می‌توانند به مدرسه حمله کنند و معلم را مورد ضرب و شتم قرار دهد»، گفت: پرونده قضایی در این رابطه تشکیل شده است و اولیای دانش‌آموز بازداشت شدند، اما به‌دلیل آنکه زن بودند قاضی با قرار وثیقه حکم آزادی آنها را صادر کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ حال معلم مساعد است و هم‌اکنون وی در مدرسه حضور دارد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.