سرمایه گذار خارجی فرودگاه جدید اهواز را احداث می کند

عصر جنوب – asrejonoob.ir: مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با بیان اینکه فرودگاه جدید اهواز در جاده ماهشهر واقع شده است، گفت: فرودگاه جدید اهواز توسط سرمایه گذار خارجی احداث خواهد شد.

محمدرضا رضایی در گفت‌وگو با (ایسنا) اظهار کرد: فرودگاه جدید اهواز آماده جذب و ورود سرمایه گذاری خارجی است تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی افزود: شرکت فرودگاه‌های کشور در حال رایزنی است تا از طریق یک شرکت خارجی ساخت فرودگاه جدید اهواز را آغاز کند.

رضایی تصریح کرد: زمین در نظر گرفته‌شده برای این فرودگاه در انتظار تأیید از سوی هوا و فضا است و پس از تأیید آن و برنامه ریزی شرکت سازنده، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی با اشاره به طرح توسعه فرودگاه فعلی اهواز عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به دنبال توسعه ترمینال داخلی هستیم که مدیران پیشین آن را استارت زده بودند و همچنین طرح توسعه ترمینال خارجی نیز در حال اتمام است.

رضایی ادامه داد: هر دو ترمینال به گونه‌ای برنامه ریزی شده‌اند که از نظر ابنیه مجزا می‌شوند و برای ترددهای داخلی و خارجی دو سالن مجزا خواهیم داشت.

وی گفت: فرودگاه اهواز در ارزیابی فرودگاهی، فرودگاهی پرپرواز است و در بین ۵۴ فرودگاه کشور از نظر پرواز، با ۸۰ پرواز رفت و برگشت داخلی و خارجی در روز، پنجمین فرودگاه کشور است.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.