طرح احداث فرودگاه جدید اهواز آغاز شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: مدیرکل فرودگاه استان خوزستان گفت: طرح احداث فرودگاه جدید اهواز در منطقه برومی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتاری خردادماه امسال آغاز شد.

محمد سعید شرفی اظهار داشت: زمینی در منطقه برومی با مساحت یک هزار و ۲۰۰ هکتار برای ساخت فرودگاه جدید اهواز در نظر گرفته شده که برای اجرای گام نخست یک میلیارد و پونصد میلیون تومان مورد نیاز است.

مدیرکل فرودگاه استان خوزستان افزود: فرودگاه فعلی اهواز به دلیل عدم توان برای توسعه هر چه سریع‌تر باید جابه‌جا شود و مصوبه این طرح در دولت دهم به تصویب رسیده است.

وی تاکید کرد: تجهیزات مورد نیاز این فرودگاه بیش از ۳ هزار میلیارد تومان است که با توجه به هزینه زیاد این طرح خواستار حمایت ویژه از سوی مسئولان استانی هستیم.

مدیرکل فرودگاه استان خوزستان عنوان کرد: برای پیشبُرد اهداف طرحمان به بهترین شیوه نیاز به یک مشاور عمرانی مجرب داریم که این امر نیازمند مسائل مالی و نقدینگی است.

شرفی اظهار داشت: خواستار کارگروه تخصصی متشکل از سازمان‌های دولتی استان خوزستان هستم تا وضعیت فعلی فرودگاه اهواز و طرح انتقال آن را به بهترین شیوه مورد بررسی قرار دهند.

مدیرکل فرودگاه استان خوزستان با اشاره به تلاش ساخت فرودگاهی مطلوب برای همشهریان اهوازی گفت: از نظر مالکیت زمین فرودگاه در حال احداث اهواز مشکلی وجود ندارد اما برای شروع به کار فرودگاه با حداقل امکانات نیاز به ۱۶ مولفه زیرساختی داریم.

تسنیم/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.