علت اغلب نزاع های خیابانی اهواز، نبود پارکینگ است

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان از آمار بالای رخ داد نزاع‌های خیابانی به دلیل نبود پارکینگ در استان خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ عادل مجدمی پیش از ظهر امروز یکشنبه در شورای ترافیک خوزستان عنوان کرد: بسیاری از جرائم رخ داده در نقاط پرتردد و شلوغ شهر به دلیل نبود پارکینگ اتفاق می‌افتد.

وی افزود: حل معضل کمبود پارکینگ در شهر اهواز و سایر شهرستان‌های استان به‌طور حتم تأثیر مستقیمی بر آمار جرائم مختلفی همچون نزاع‌های خیابانی خواهد گذاشت.

مجدمی با اشاره به شناسایی گره‌های ترافیکی و ظرفیت‌های موجود در ادارات و مراکز آموزشی به‌منظور استفاده پارکینگ خودروها در نقاط پرتردد شهر اهواز گفت: تاکنون ۱۱ نقطه در منطقه کیانپارس شناسایی شده و ظرف چند روز آینده ظرفیت‌های موجود در سایر مناطق همچون زیتون کارمندی و هسته مرکزی شهر (خیابان سلمان فارسی) شناسایی خواهند شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان اظهار کرد: آموزش فرهنگ صحیح رانندگی در دهیاری‌های استان برای اولین بار در کشور انجام‌شده است به‌گونه‌ای که تا کنون بیش از هزار و ۳۰۰ دهیار در این طرح آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به لزوم اجرای طرح ترافیکی در شهر اهواز گفت: برای جلوگیری از تشدید معضل ترافیک در نقاط پرتردد شهر اهواز، می‌توان به‌صورت کوتاه‌مدت اجازه ساخت و ساز به مجتمع‌های جدید نداد. با این کار می‌توان از تبدیل واحدهای مسکونی به مطب‌های پزشکی جلوگیری کرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.