عضو شورای شهر اهواز: استعفا ندادن شهردار اهواز ما را با چالش جدی روبه رو می کند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از عزل و نصب های اخیر شهردار اهواز ، گفت: اگر شهردار استعفا نکند، با چالش جدی روبه رو می شویم.

به گزارش ایرنا، علی ناصری عصر روز دوشنبه در نطق پیش از دستور کار نودمین جلسه علنی شورای شهر اهواز اظهار کرد: روایت هایی مبنی بر استعفای شهردار برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود دارد؛ هر چند که برخی افراد وی را به ماندن در شهرداری و جمع آوری توشه برای انتخابات های آینده تشویق کرده اند.

وی با بیان اینکه با عزل و نصب های اخیر ماندن شهردار به صلاح نیست، گفت: اگر شهردار استعفا نکند، شورا و شهردار با چالش جدی روبه رو خواهند شد.

نایب رییس کمیسیون عمران شورای شهر اهواز با ادعای اینکه نحوه انتخاب شهردار فعلی باعث نارضایتی شهروندان بوده، اظهار کرد: مردم و نخبگان شهر کارهای پلیسی و نشست های شبانه برای انتخاب شهردار را نمی پسندند.

وی اضافه کرد: مردم و رسانه ها نامحرم نیستند و گزینه های شهردار آینده باید در صحن علنی حاضر و برنامه های خود را ارایه دهند.

ناصری گفت: اگر چه شهردار فعلی هم نقاط مثبت و هم منفی داشته، اما باید در آینده شهردار بهتری انتخاب شود که به صداقت، امنیت شغلی کارکنان و شایسته سالاری پایبند باشد.

*احتمال پشیمانی شهردار

عضو دیگر شورای شهر اهواز نیز در نطق پیش از دستورکار جلسه، گفت: شهردار فعلی استعفای خود را به شورا تقدیم نکرده و به صورت قانونی هنوز شهردار اهواز است.

حجت الاسلام کاظم سواری، اظهار کرد: بر اساس شایعات و پیشگویی ها نمی توان نتیجه گیری کرد زیرا ممکن است شهردار از استعفا پشیمان و قصد ماندن داشته باشد که در این صورت تصمیم به استیضاح و عزل، مساله متفاوتی خواهد بود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز همچنین با رد ادعای برگزاری جلسات شبانه اعضای شورا برای انتخاب شهردار آینده، افزود: گزینه های مطرح شده برای شهردار ،باید در سالن شورای شهر و در جلسات علنی یا غیرعلنی رزومه و برنامه های خود را ارایه دهند تا همه چیز برای مردم آشکار شود.

عضو دیگر شورای شهر اهواز نیز در ادامه این نشست در نطق پیش از دستور کار، با اشاره به اخبار استعفای شهردار اهواز گفت: اعضای شورا باید در انتخاب شهردار آینده با هم اندیشی و همدلی یکی از گزینه های مطرح شده را انتخاب کنند زیرا هر چه تعداد آرای شهردار بیشتر باشد از اقتدار بیشتری برخوردار خواهد بود.

زیبا صالح پور همچنین یکی از مشکلات شهر اهواز را ناموفق بودن در جذب سرمایه گذار عنوان کرد.

وی افزود: اهواز برخلاف سایر کلان شهرها مانند تبریز و مشهد و اصفهان، نتوانسته از سرمایه گذارانی که برای کار پیشقدم شدند بهره ای بگیرد.

رییس کمیسیون امور اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای شهر اهواز، در تذکر به شهردار تاکید کرد: در روال شهرداری باید تغییراتی بوجود آید تا حضور سرمایه گذاران تسهیل شود، در غیر این صورت در صحن علنی شورا دلایل ناموفق بودن سرمایه گذاری در اهواز را اعلام می کنم.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی مدیران سازمان های زیرمجموعه شهرداری اهواز گفت: برخی از مدیران به دنبال یافتن راهی برای نه گفتن به ارباب رجوع هستند که به زودی با مستندات نام این افراد را افشا خواهم کرد.

از زمان روی کار آمدن شهردار اهواز، شایعه نامزدی وی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، بر سر زبان ها بوده که در روزهای اخیر با نزدیک شدن به پایان مهلت استعفای نامزدها، این مساله قوت بیشتری گرفته است. نطق های اعضای شورای شهر اهواز در سه جلسه علنی اخیر متاثر از این شایعه بوده اما تاکنون شهردار استعفای خود را به شورا ارایه نداده است.

آخرین مهلت استعفای مسوولان اجرایی از سمت خود برای نامزدی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی سوم تیر اعلام شده است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • انتصاب عظیم شمخانی به عنوان مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری اهواز و حال به سمت سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز نمونه بارز انتصاب بر اساس رابطه و اعمال فشار از بالا است و گرنه چرا عظیم ۲۵ ساله و دیپلمه ، باید بدون هیچگونه سابقه مدیریتی و حتی کاری و صفر کیلومتر یک شبه مدیر شود . انتصاب عظیم شمخانی توسط شهردار اهواز را از چند منظر می توان بررسی کرد ، در اینکه این انتصاب انتخاباتی است شکی نیست ، سید خلف با اینکار دو هدف دارد ؛ اول اینکه کاندیدای دولت را بخرد و دوم اینکه ، با انتصاب یک عرب زبان و عزل یک بختیاری ، رأی اعراب را نیز به سبد خود بریزد . آقای سید خلف موسوی چه شایستگی در این فرد دیپمله و ۲۵ ساله دیده که اینگونه پست های مدیریتی شهرداری اهواز را در اختیار وی قرار می دهد که وی هم این جایگاه را مزه کند و هر کدام به کامش خوش نیومد طلب پست بالاتری کند و به لطف رابطه ، پست ها را به وی تقدیم کنند . از این گونه انتصابات سیاسی ، تنها مردم اند که ضرر می کنند و نه سید خلف و مابقی صاحب منصبان .