ساخت فرودگاه جدید اهواز توسط وزارت نفت از دستور کار خارج شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  مدیرکل فرودگاههای خوزستان گفت: ساخت فرودگاه جدید اهواز توسط وزارت نفت از دستور کار خارج شده است.

محمدسعید شرفی اظهار داشت: پیش تر قرار بود وزارت نفت اقدام به ساخت فرودگاه جدید اهواز کرده ولی به تازگی مطلع شدیم این اقدام از دستور کار وزارت نفت خارج شده است.

وی اضافه کرد: ساخت فرودگاه اهواز با منابعی غیر از منابع نفت ساخته می شود و بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی آن باید در سریع ترین زمان ممکن آغاز شود.

شرفی گفت: جابجایی فرودگاه فعلی اهواز قطعی است و کارگروهی به ریاست معاون عمرانی استاندار خوزستان تشکیل شده و هر دو هفته یک بار نشست هایی در شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور و استانداری خوزستان در این ارتباط تشکیل می شود.

وی افزود: باید هر چه سریع تر زمان شروع عملیات اجرایی ساخت فرودگاه جدید اهواز از سوی این کارگروه مشخص و اعلام شود.

مدیرکل فرودگاههای خوزستان هزینه ساخت فرودگاه جدید اهواز را ۲۹هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در مرحله نخست ۱۸هزار میلیارد ریال و مابقی در مرحله دوم برای ساخت فرودگاه هزینه خواهد شد.

وی گفت: کار مطالعات ساخت فرودگاه جدید اهواز باید شروع تا زمان آغاز ساخت آن هم تعیین شود.

مدیرکل فرودگاههای خوزستان در ادامه گفت: امسال ۳۰۰هزار متر مربع به فضای ترمینالی فرودگاه اهواز اضافه می شود.

شرفی همچنین گفت: افزون بر ۷۰میلیارد ریال برای بهسازی محوطه های فرودگاه اهواز و ۵۰میلیارد ریال دیگر برای زیرساخت های فرودگاه هزینه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان چندی پیش گفته بود: طبق قول وزیر راه و شهرسازی تا پایان بهار امسال عملیات اجرایی ساخت فرودگاه جدید اهواز آغاز می شود.

به گفته احمد سیاحی برای ساخت فرودگاه جدید اهواز یک هزار و ۳۲۰هکتار زمین تملک شده که در شعاع پنج کیلومتری خروجی از عوارض آزاد راه خلیج فارس به عنوان یکی از اولویت های وزارت راه و شهرسازی احداث خواهد شد.

فرودگاه بین المللی اهواز جزو فرودگاه های کوچک کشور به شمار می رود ولی به لحاظ حجم جابجایی مسافر در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.

وجود ذخایر عظیم نفتی و قرار گرفتن در محدوده شهری ، از دلایل جابجایی فرودگاه اهواز می باشد.

ایرنا/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.