محمد صفری، حسین حیدری و عظیم شمخانی، سه گزینه شهرداری اهواز

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: شهردار اهواز که در مدت اخیر با برخی پرو‍ژه های ماندگاری که در سطح شهر اهوز اجرا کرده، توانست خود را برای همیشه در ذهن مردم اهواز ماندگار کند آرام آرام خود را آماده حضور در کارزار انتخاباتی برای راهیابی به مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستان اهواز می کند.

با توجه به اینکه افرادی که سمت های دولتی حضور دارند باید خردادماه امسال استعفای خود را ارائه دهند، به نظر می رسد سید خلف موسوی که قصد حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارد به زودی باید استعفای خود را تقدیم شورای شهر اهواز کند.

با وجود این، جایگزین شدن یک مدیر باتجربه به عنوان شهردار اهواز نیز یکی از انتظارات صاحبان رای از اعضای شورای شهر اهواز است. بر همین اساس تک تک اعضای شورای شهر فعلی اهواز که با انتخاب سید خلف موسوی گام موثری در راستای توسعه عمرانی شهری برداشت، در پیشگاه قضاوت مردم قرار خواهند گرفت تا فردی کاردان با سابقه قابل قبول عمرانی را برای این سمت انتخاب کنند.

سازمان شهرداری اهواز، اکنون بعد به مرزی از تجربه و پختگی رسیده که می تواند از دل خود مدیران شاخصی را به عنوان شهردار تقدیم شهر کند به همین دلیل مردم انتظار دارند شورای شهر اهواز به جای انتخاب افرادی سیاسی که با هدف فعالیت های سیاسی و نه عمران در شهرداری وارد می شوند دوری کند و افرادی از بدنه شهرداری را انتخاب کند.

اکنون از شورای شهر اهواز خبر می رسد؛ سه نفر به شدت در میان اعضای شورای شهر اهواز برای رسیدن به سمت شهردار مطرح شده اند که با بررسی سوابق آنها به خوبی می توان دریافت کرد که محمد صفری از شانس بالایی نسبت به سایر گزینه ها برخوردار است.

محمد صفری کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری است و در سن ۳۰ سالگی سابقه مدیریت خوبی در مدیریت کلان شهر اهواز داشته است. وی در سه دوره، سابقه سرپرستی سازمان شهرداری اهواز در بحرانی ترین شرایط را در کارنامه خود دارد و در این مدت بدون حاشیه، پروژه ها و ایده های خوبی را اجرایی کرده است.

سابقه نورپردازی به روش علمی و اجرای طرح های مطالعاتی آن در اهواز به دوره سرپرستی محمد صفری برمی گردد که وی با دعوت از شرکت های مطرح و مشهور ایتالیایی زمینه نورپردازی علمی را در اهواز ایجاد کرد.

از جمله طرح های مطالعاتی در دوران صفری به ترتیب نورپردازی پل سفید و آبشار پل هفتم اهواز بود که اجرای آن در زمان محمد صفری سرپرست سابق شهرداری و افتتاح آن در زمان کتانباف شهردار اهواز صورت گرفت. اجرایی و تکمیل شدن پروژه پل الغدیر که بار سنگینی از ترافیک شهر اهواز را برداشت نیز در کارنامه صفری وجود دارد.

وی در مدت اخیر معاون مشارکت های مردمی شهرداری اهواز را بر عهده داشت و هم اکنون معاون فنی شهرداری کلانشهر اهواز است.

 

سوابق مدیریتی و اجرائی محمد صفری:

۱- سرپرست شهرداری اهواز-  ۳  دوره – ۱۳۹۲ و ۹۰- ۱۳۸۹ و ۱۳۸۶

۲-معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز ابتدای سال ۱۳۹۳ تا کنون

۳-معاون امور سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری اهواز ۱۳۹۲ – ۱۳۹۳

۴- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز ۱۳۸۶

۵-مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری اهواز ۱۳۸۷

۶- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز ۸۶-۱۳۸۲

۷-رئیس هیئت مدیره سازمان اتوبوسرانی اهواز ۱۳۸۶

۸-رئیس هیئت مدیره سازمان تاکسیرانی اهواز ۱۳۸۶

۹-رئیس هیئت مدیره سازمان پایانه های مسافربری اهواز ۱۳۸۶

۱۰-  عضو شورای سازمان قطار شهری اهواز ۱۳۹۰-۱۳۸۹

۱۱-  عضو هیئت مدیره سازمان قطار شهری اهواز ۱۳۹۰-۱۳۸۹

۱۲-  عضو هیئت مدیره سازمان خدمات موتوری شهرداری اهواز ۱۳۸۷-۱۳۸۶

۱۳-  عضو هیئت مدیره سازمان پارکها و فضای سبز شهر اهواز ۱۳۸۸-۱۳۸۷

۱۴-  عضو اصلی هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان خوزستان ۱۳۹۰-۱۳۸۹

۱۵-  مدیر پروژه ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی شهرک برق اهواز

یکی دیگر از گزینه های شورای شهر اهواز نیز حسین حیدری از اعضای فعلی شورای شهر است که در میان برخی اعضای شورای شهر حامیانی دارد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خوزستان، مدیر کل امور حقوقی و مجلس استانداری خوزستان، مشاور حقوقی استاندار، معاون اداری و مالی سازمان فن آوری اطلاعات شهرداری اهواز، مدیرمالی سازمان عمران ساحل کارون، معاون ستاد بازسازی مناطق جنگ زده استان خوزستان و حسابدار در ذیحسابی استانداری خوزستان از سوابق اجرایی وی قبل از حضور در شورای شهر اهواز است.

همچنین از عظیم شمخانی رئیس سابق سازمان زیباسازی شهرداری اهواز و معاون خدمات شهری فعلی شهرداری اهواز نیز از گزینه های دیگر برای شهردار شدن نام برده می شود.

به هر حال قضاوت در خصوص اینکه کدام یک از این افراد، شایسته تصدی سمت شهرداری اهواز است با مردم است ولی مردمی که به اعضای فعلی شورای شهر برای اداره کردن مناسب شهر رای داده اند انتظار دارند شایسته ترین فرد از میان این گزینه ها انتخاب شود.

آرانیوز/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • باسلام این مطلب کاملا جهت داره شما ببنید سوابق نفر اول مرتب و منظم نوشته شده و سوابق نفر دوم رو نگاه کنید!!!!!! نکته مهمی که باید گفته بشه اینه که اگر کسی به عنوان معاون شهردار انتخاب بشود بر اساس قانون عضو و رییس هییت مدیره سازمان های زیر مجموعه معاونت هم خواهد شد!!!!!!!!!! به طور مثال معاونت حمل و نقل شهرداری عضو و رییس هییت مدیره سازمان های تاکسیرانی و اتوبوس رانی هم خواهد بود لذا نیازی به این شلوغ بازی ها نیست......
  • مطلبتون بیشتر به یک لطیفه شبیه بود. اولا تمام سوابقی که برای آقای صفری ذکر کردید، تماما دستاوردهای دوره شهرداری آقای شمسایی بود. اگر حافظه شما ضعیفه ولی حافظه ما خوب کار می کنه. دوما میشه لطفا کارهای ماندگار شهردار فعلی یعنی آقای موسوی رو ذکر کنید؟ من چندتاشو براتون میگم. شماره یک، زیرگذر اسفناک خلیج فارس که بزرگترین آبروریزی در سطح شهر اهواز می باشد. شماره دو عدم توانایی در به سر انجام رساندن پل ولایت. شماره سه، زیرگذر نیمه کاره شریعتی که با وجود اینکه دو برابر زمان اولیه پروژه طی شده، هنوز به جایی نرسیده، شماره چهار، کلنگ زنی نمایشی تقاطع غیر همسطح چهارشیر که بعد از یک ماه، هنوز هم عملیات اجرایی آن به صورت جدی آغاز نشده و فقط به نصب نمایشی یک دستگاه شمع کوب ختم شده. شماره پنج، وضعیت فاجعه آمیز نظافت و خدمات شهری در تعطیلات نوروزی ۹۴ که تماما نتیجه انتصاب یک جوان دیپلمه بدون سابقه و تجربه در جایگاه مهمترین معاونت شهرداری اهواز، یعنی معاونت خدمات شهری است. بازم ادامه بدم یا کافیه؟
  • وای بر روگذر اتوبان جمهوری(فلکه فاز یک و دو پادادشهر) که خونه های اطراف رو مخوف کرده .در رو که باز میکنی ٣٠ متر ارتفاع بتن میبینی زیر گذر میزدن بابا این چه اشتباهی بود