فرماندار اهواز: جمع آوری قلیان از سطح شهر مشکل را ریشه کن نمی کند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: ارزانی با اشاره به مغازه هایی که لوازم جانبی قلیان را عرضه می کنند، گفت: باید به دنبال آن باشیم که با این مغازه های متخلف برخورد شود و پروانه کار آنها در صورت ارائه لوازم جانبی قلیان باطل کرد.
فرماندار اهواز گفت: پدیده شوم قلیان کشیدن در سالهای گذشته افزایش بسیاری داشته به طوریکه سال گذشته ۱۴ هزار قلیان از سطح شهر اهواز جمع آوری شد.

به گزارش مهر، اسماعیل ارزانی بیرگانی در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان خوزستان اظهار کرد: جمع آوری قلیان از سطح شهر مشکل را ریشه کن نمی کند، چرا که مغازه هایی وجود دارند که قلیان و لوازم جانبی آن را در حد وسیع توزیع می کنند.

وی با اشاره به مغازه هایی که لوازم جانبی قلیان را عرضه می کنند، گفت: باید به دنبال آن باشیم که با این مغازه های متخلف برخورد شود و پروانه کار آنها در صورت ارائه لوازم جانبی قلیان باطل کرد.

فرماندار اهواز افزود: برخی از این مغازه ها پروانه کار ندارند و برخی دیگر هم با پروانه کار در صنف قهوه داران مشغول به فعالیت هستند و به هیچ وجه مجوز خرید و فروش قلیان در اهواز صادر نشده است.

ارزانی اشاره به افزایش قلیان کشیدن در میان مردم عنوان کرد: پدیده شوم قلیان کشیدن در سالهای گذشته افزایش بسیاری داشته است به طوریکه سال گذشته ۱۴ هزار قلیان از سطح شهر جمع آوری شد.

وی گفت: برنامه ریزی مشخصی برای ایجاد یک فرهنگ سازی مناسب برای کنترل دخانیات وجود ندارد و این مسئله باعث شده که سن استعمال دخانیات کاهش یابد.

فرماندار اهواز در پایان تاکید کرد: باید با پیگیری مدیران فرهنگی و اجرایی و پخش فیلم، بروشور، بنر و دیگر امور آموزشی در کنار هم با این پدیده مقابله می کنیم.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.