برد ۶ امتیازی فولاد مقابل نفت تهران + عکس

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: فولادخوزستان با شکست نفت تهران به رده چهارم جدول رده بندی صعود کرد.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال امروز (یکشنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ پیگیری شد که در یکی از دیدارها فولادخوزستان در خانه نفت تهران، با یک گل بر این تیم غلبه کرد تا هم‌چنان به عنوان یکی از مدعیان کسب قهرمانی به شمار بیاید.

تک گل این بازی را آلویز نانگ در دقیقه ۶۷ به ثمر رساند.

به این ترتیب فولادخوزستان با سه امتیاز این بازی ۴۴ امتیازی و هم امتیاز با سپاهان اصفهان شد و به رده چهارم صعود کرد. سپاهان به دلیل تفاضل گل بهتر در رده سوم قرار گرفت.

شرح بازی

هفته بیست و پنجم لیگ برتر،ورزشگاه تختی، تماشاگر: ۲۰۰ نفر
داور:احمد صالحی ،کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی ،علیرضا ایلدروم
اخطار: ماتیاس چاگو (۵۱) از فولاد

نفت تهران: علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادووانی ، سیامک کوروشی، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزت کرامت ، کمال کامیابی نیا ، ایمان مبعلی ، وحید امیری، غلامرضا رضایی (۷۶ ارسلان مطهری)، حسین ابراهیمی ( ۸۳ عباس بوعذار)
سرمربی:علیرضا منصوریان

فولاد خوزستان: علیرضا سلیمی، رضا احمدی، لئوناردو مساریچ، احمد آل نعمه، بهمن کامل، ماتیاس چاگو، محسن مسلمان، ساسان انصاری، اسماعیل شریفات ( ۸۸ هادی حبیبی نژاد)، محمد قاضی، آلویز نونگ (۹۰ علی سینا ربانی )
سرمربی:دراگان اسکوچیچ

شرح بازی:
فولاد خوزستان که موفق شده بود تیم های استقلال و پرسپولیس را در استادیوم آزادی تهران شکست دهد، این بار در شرق تهران، در استادیوم تختی، جایی که گفته می شد قلعه تسخیر ناپذیر تیم نفت تهران است، به پیروزی رسید.
فولاد خوزستان با شکست دادن نفت تهران بر گرمای رقابت در بالای جدول رده بندی افزود و در فاصله پنج هفته مانده به خاتمه لیگ چهاردهم به مربع مدعیان قهرمانی بازگشت. این پیروزی ششمین پیروزی فولاد برابر نفت تهران محسوب می شود. فولاد که تاکنون در تهران به نفت نباخته، در ده بازی رودردروی این دو تیم، شش بار نفت تهران را مغلوب کرده، سه بار به تساوی دست یافته و یک بار هم در اهواز به نفت باخته است.
برد امروز فولادی ها در شرایطی به دست آمد که نفت به خصوص در شروع نیمه دوم نمایشی عالی و به شدت خطرناک داشت اما درخشش علی سلیمی و مدافعان فولاد به خصوص آل نعمه و مساریچ شاگردان اسکوچیچ را در کورش لیگ برتر نگه داشت . آنها با حفظ تک گل نونگ کاری کردند که به ندرت از پس تیمی در رقابتهای امسال لیگ برآمده است .
فولاد با این برد ۴۴ امتیازی شد و به مربع مدعیان بازگشت. این ردحالی است که نفت صدرنشین با شکشت تراکتور در اصفهان توانست به بالانشینی خود ادامه دهد.

۰۱۰۲۶۹۱۳

شرح گل:
۱-۰ (فولاد): پاس عمقی تماشایی چاگو و فرار نونگ موقعیعت عالی را نصیب فولاد کرد که مهاجم کامرونی بدون اشتباه دروازه بیرانوند را در دقیقه ۶۷ باز کرد.

 بهترین بازیکن:
عملکرد مدافعان فولاد و دروازه بان این تیم مقابل خط آتش نفت فوق العاده بود و باید آن ها را مشترکاً به عنوان بهترین های زمین انتخاب کرد همچنین وحید امیری و حسین ابراهیمی از نفت نیز عالی کار کردند.

اتفاق ویژه:
کادر فنی نفت دو بار به رخ دادن خطای پنالتی توسط مدافعان فولاد معترض بود. یک بار روی توپی که به دست آل نعمه برخورد کرد و بار دوم روی شلوغی ضربه کرنر که منصوریان اعتقاد داشت پیراهن بازیکن تیمش را کشیده اند.

دقایق حساس:
دقیقه ۱۰ – سانتر ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر، از همه بازیکنان گذشت و به غلامرضا رضایی رسید و وی نیز با بی دقتی این توپ را از بالای دروازه فولاد به بیرون زد.
دقیقه ۴۲ – پاس استثنایی اسماعیل شریفات، آلویز نانگ را با دروازه بان نفت تک به تک کرد، اما ضربه نانگ را بیرانوند با عکس العملی دیدنی دفع کرد.
دقیقه ۴۵+۱ – شوت ایمان مبعلی با پای چپ، موقعیت خطرناکی برای نفتی ها ایجاد کرد اما این بار با واکنشی دیدنی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۴۵+۲ – کرنر ارسالی ایمان مبعلی را پادوانی با ضربه سر خطرناکی از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه ۴۸ – کرنر ارسالی فولادی ها را آلویز نانگ از شش قدم به بیرون زد.
دقیقه ۵۰ تا ۵۲: روی ۳ ضربه‌ی کرنر علیرضا عزتی دو بار و پادوانی یک بار دروازه فولاد را به شدت تهدید کردند که علیرضا سلیمی با دو واکنش دیدنی مانع از فرو ریختن دروازه قرمز پوشان شد .
دقیقه ۵۳: فرار نونگ از پشت مدافعان نفت و ضربه ی او با فاصله ی زیاد به اوت رفت.
دقیقه ۵۶: حرکت ترکیبی ابراهیمی، حمدی نژاد و شیری با ضربه ی تماشایی ابراهیمی از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه فولاد نیافت.
دقیقه ۶۰:شوت ایمان مبعلی از پشت محوطه ی جریمه از روی دروازه فولاد به اوت رفت.
دقیقه ۶۱ :ضربه ی سر حسین ابراهیمی در شرایط ضد حمله به دست آل نعمه برخورد کرد اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه ۶۲: حرکت عرضی وحید امیری و پاس او به کامیابی نیا با ضربه سر هافبک نفت مماس با تیرک افقی به اوت رفت.
دقیقه ۷۶: ضربه ی خطرناک ارسلان مطهری از کنار دروازه فولاد به اوت رفت.

اسکوچیچ

 در حاشیه:
* دراگان اسکوچیچ از رضا احمدی در خط دفاعی استفاده می‌ کند که این بازیکن از جوان های فولاد محسوب می‌ شود. او در این بازی یوسف وکیا و امید خالدی دو مدافع راست خود و مهرداد جماعتی دفاع چپ خود را به همراه ندارد.
* تیم نفت در خط حمله از حسین ابراهیمی، وحید امیری و غلامرضا رضایی استفاده می‌ کند و هدف علیرضا منصوریان استفاده از سرعت این سه بازیکن در فاز تهاجمی است.
* از بین بازیکنان نفت، ایمان مبعلی سابقه درخشانی در فولاد دارد. او با انگیزه ای بسیار در این بازی حاضر شده و جدالش با ماتیاس چاگو هافبک دفاعی فولاد تماشایی خواهد بود.
* محمدحسین میثاقی گزارشگر جوان شبکه سه این بازی را برای شبکه ورزش گزارش می‌ کند. مسابقه حساس نفت ـ فولاد در آخرین لحظات به کنداکتور شبکه ورزش اضافه شد.
*مصدومیت وحید حمدی نژاد در میانه های نیمه اول، دقایقی بازی را از وقفه انداخت.
* اسماعیل شریفات پس از چند بار اعتراض به داوری احمد صالحی با تذکر جدی این داور مواجه شد.
* نونگ مهاجم فولاد در صحنه ای که می توانست با دریبل مدافع نفت با بیرانوند تک به تک شود، توسط داور متوقف شد و با گذاشتن دست روی سر به این تصمیم واکنش نشان داد.
*هواداران تیم فولاد که از اهواز برای دیدن این بازی آمده بودند، به تشخیص نیروی انتظامی دچار بی انضباطی شده بودند و پلیس قصد داشت چند نفر را از جایگاه تماشاگران بیرون کند که با پادرمیانی هواداران دیگر این تیم، نیروی انتظامی، از این کار پشیمان شد.
*سروش رفیعی، یکی از بازیکنان محروم تیم فولاد، امروز با حضور در ورزشگاه، به تماشای بازی تیمش پرداخت.
*ترکیدن یکی پروژکتورهای ورزشگاه تختی صدای مهیبی را در ورزشگاه ایجاد کرد.
*پروژکتور دیگری حدود دقیقه ۴۰ با ایجاد صدای مهیبی منفجر شد و تکه های شیشه آن بر روی سر تماشاگران می ریخت.
*گاسپار و داکروز با حضور در جایگاه ویژه این بازی را از نزدیک نظاره می‌کنند.سروش رفیعی بازیکن تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۲۰۱۵ به سمت دستیاران کی‌روش رفت و با آنها خوش و بش کرد.
* مهدی بدرلو که گفته می‌شود مصدوم است روی نیمکت فولادخوزستان نشسته و نامش در لیست قرار دارد.
*رفیعی که بسیار با هیجان به دیدن بازی تیمش می پرداخت در بین دو نیمه با اوسیانو کروز دستیار کی روش شروع به صحبت درباره تیم فولاد کرد.
* اسماعیل شریفات در دقیقه ۸۵ روی ضربه ی علیرضا عزتی مصدوم و به بیرون زمین انتقال داده شد.
* فولاد اولین تعویض خود را در دقیقه ۸۶ انجام داد و این یک تعویض اجباری پس از مصدومیت شریفاتی بود که مصدوم شده بود.
*شریفات در لحظه خروج از زمین بازوبند خود را از دست علیرضا منصوریان گرفت.
*بعد از آنکه داور پایان بازی را اعلام کرد بازیکنان فولاد در زمین به شادی پرداختند.
* اسکوچیچ سرمربی فولاد بعد از پیروزی بازیکنانش به داخل زمین رفت و همه بازیکنانش را بقل کرد و به تک تک آنها تبریک گفت.
* علیرضا منصوریان سرمربی نفت بعداز اتمام بازی به داخل زمین رفت و با اسکوچیچ و بازیکنان فولاد دست داد و به آنها تبریم گفت.
*همه بازیکنان فولاد به سمت هواداران اهوازی حاضر در ورزشگاه رفتند و برای آنها دست زدند.
* علیرضا منصوریان در اتمام بازی به سمت هواداران تیم فولاد رفت و برای آنها دست زد.
*منصوریان پیش از آن که به رختکن برود در راه آل‌نعمه بازیکن فولاد را بوسید و به او تبریک گفت.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.