اعتصاب کارگران لوله سازی در اهواز

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: حدود ۱۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه لوله سازی اهواز که تحت مدیریت شرکت پیمانکاری «سیال سازه روشن» در سه کارخانه‌ شماره یک، ۴ و پوشش فعالیت دارند از روز دوشنبه (۱۳بهمن) تاکنون در اعتراض به دریافت نکردن حقوق طی دو ماه گذشته و عدم تغییر وضعیت شغلی خود دست از کار کشیده‌اند.

یکی از کارگران لوله سازی اهواز درباره دلایل این اعتراض صنفی می‌گوید؛ از شرایط کار با شرکت پیمانکاری رضایت نداریم و خواستار تغییر قرارداد شغلی خود از پیمانی به قرار داد مستقیم هستیم.

به گفته کارگران پیمانی، لوله سازی اهواز دو هزار و ۴۰۰ کارگر دارد که جدا از ۱۲۰۰ کارگر قراردادی، مابقی کارگران قرارداد رسمی وزارت نفت هستند که به طور مستقیم با کارخانه لوله سازی کار می‌کنند. این کارگران از مزایای ویژه و شرایط کار بهتری نسبت به سایر کارگران قرادادی برخوردارند.

کارگران پیمانکاری همچنین از نداشتن امنیت شغلی به دلیل نوع قرارداد کاری و دستمزد ناکافی ابراز نارضایتی می‌کنند.

به ادعای کارگران لوله سازی اهواز، همه مسئولان بویژه مسئولان استان و شهرستانی از موضوع اعتصاب کارگران پیمانی کارخانه لوله سازی اهواز با خبرند اما هیچ توجهی به خواسته کارگران ندارند.

کارگران گفته‌اند «ما خواستار حذف پیمانکار و انعقاد قرارداد مستقیم با کارخانه لوله سازی اهواز هستیم و تا محقق نشدن خواسته‌مان به اعتراض صنفی‌مان ادامه می‌دهیم.»

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.