کمک ۲۵۰ میلیاردی منطقه آزاد اروند به شهرستان آبادان

عصر جنوب: معاون سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اختصاص ۲۵۰ ریال اعتبار از سوی این سازمان به بهسازی روستاها و نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری منطقه به تصویب رسید.
سیدمرتضی نعمت زاده در جمع مدیران اجرایی شهرستان آبادان اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند با مدیران اجرایی شهرستان همگام است و بحث مدیریت چندگانه مطرح نیست.

وی با بیان حمایت های این سازمان از بخش ورزش و بهبود وضع بهداشت و درمان منطقه، گفت: ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار نیز در راستای حمایت از آموزش و پرورش به این سیستم پرداخت می شود.

رضازاده با تاکید بر لزوم همکاری همگانی دستگاه های مسئول در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار در منطقه، عنوان کرد: با اجرای راهکارهای مناسب و استراتژیک می توان از ظرفیت های اقتصادی منطقه استفاده کرد و در بهبود ضریب اشتغال و توسعه پایدار گام برداشت.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر قرار دارد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیت هایی نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.