کشف ۱۷۰۰ قطعه پرنده زینتی هنگام خروج از مرزهای آبی خوزستان

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: فرمانده مرزبانی خوزستان از کشف یک هزار و ۷۰۰ قطعه پرنده زینتی توسط دریابانان خوزستان هنگام خروج از کشور خبر داد.

سردار عبدالله نظرپور  اظهار کرد: روز گذشته مأموران پایگاه دریابانی آبادان در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق پرندگان زینتی در سطح حوزه استحفاظی خود بلافاصله بررسی دقیق موضوع، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پایگاه دریابانی آبادان با اعزام به محل در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری قاچاقچی و کشف یک هزار و ۷۰۰ قطعه پرنده زینتی از نوع شدند.

فرمانده مرزبانی خوزستان با تأکید بر حفاظت از محیط زیست و گونه های بومی منطقه تصریح کرد: هرگونه ورود و خروج پرندگان و گونه‌های جانوری باید از طریق مبادی قانونی انجام گیرد، چون قاچاق در این زمینه علاوه بر تخریب محیط زیست، می‌تواند اثرات نامطلوبی در سلامت سایر گونه‌ها و حتی انسان داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به دستگیری دو متهم در این زمینه گفت: کارشناسان ارزش پرنده های کشف شده را بیش از ۵۰۰  میلیون ریال برآورد کردند که  به همراه متهمان مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شدند

مطالب پیشنهادی