مدیرعامل آبفا استان خوزستان: مشکل آب روستاهای آبادان تا پایان تیرماه برطرف خواهد شد

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir: مدیرعامل آبفا خوزستان با تاکید بر اینکه EC آب روستاهای آبادان به دلیل شور شدن آب رودخانه بهمنشیر به ۱۶ هزار و ۵۰۰ میکروموس رسیده است، گفت:‌ تا پایان تیرماه با انتقال آب از طرح آبرسانی غدیر به آبادان ظرفیت تولید ما به ۶۰ هزار مترمکعب افزایش خواهد یافت و به تبع آن نیز EC آب به چهار تا پنج هزار کاهش خواهد یافت.

درویشعلی کریمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با بیان این مطلب افزود: خشکسالی‌های چند سال اخیر و به تبع آن کاهش جریان آب رودخانه کارون موجب شده تا آب شور دریا وارد مسیر رودخانه شده و EC آب نیز افزایش پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه EC آب روستاهای آبادان به ۱۶ هزار و ۵۰۰ رسیده است، گفت: در حاضر در آب منطقه به شدت شور شده و قابلیت شرب ندارد بدین منظور آبرسانی به ۷۰ روستای منطقه با ۳۰ تانکر در حال انجام است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان خاطرنشان کرد: تا پایان تیرماه با اتمام پروژه انتقال آب از طرح آبرسانی غدیر به خرمشهر و آبادان، مقرر شده است تا ۶ کیلومتر خط انتقال از تصفیه‌خانه جامع آب آبادان به سمت تصفیه‌خانه شهید کشتکار که وظیفه آبرسانی به روستاهای منطقه را دارد ایجاد شود و ۲۰ هزار مترمکعب منابع آبی جدید در اختیار روستاهای آبادان قرار بگیرد.
کریمی تولید کنونی آب برای آبرسانی به روستاهای آبادان را ۴۰ هزار مترمکعب اعلام کرد و افزود: تا پایان تیرماه با بهره‌برداری از این طرح ظرفیت تولید ما به ۶۰ هزار مترمکعب افزایش خواهد یافت و به تبع آن نیز EC آب از حدود شانزده هزار و ۵۰۰ به رقمی نزدیک به چهار تا پنجاه هزار کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان تصریح کرد: بنابراین برنامه کوتاه مدت ما برای حل مشکل آبی ۷۹ روستای آبادان آبرسانی با تانکر خواهد بود و برنامه بلندمدت مجموعه نیز استفاده از منابع آبی طرح آبرسانی غدیر و انتقال آن به تصفیه‌خانه شهید کشتکار است.
کریمی با تاکید بر اینکه تا پایان تیرماه مشکل آب روستاهای آبادان برطرف خواهد شد، گفت: تا پیش از حادثه بالا رفتن EC آب در منطقه به دلیل شور شدن آب رودخانه بهمنشیر، به هیچ وجه مشکلی برای تامین آب روستاهای آبادان وجود نداشت که امیدواریم با بهره‌برداری از طرح غدیر و انتقال آب به این منطقه شاهد بهبود مناسب کیفیت آب روستاهای آبادان باشیم.
مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.