تخریب تنها پل ارتباطی چوئبده بر اثر برخورد بارج

عصر جنوب – asrejonoob.ir: بخشی از تنها پل ارتباطی شهر بندری چوئبده آبادان بر اثر برخورد بارج ( شناور ) لایروبی تخریب شد.

پل بقیه الله که بر روی رودخانه بهمنشیر احداث شده شهر چوئبده را از طریق جاده قفاس به آبادان ، بندر و گمرک شهر چوئبده متصل می کند.
شهردار چوئبده سه شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفت:بخشی از پل بقیه الله که تنها پل ارتباطی با قطب های اقتصادی شهر بندری چوئبده آبادان می باشد عصر سه شنبه بر اثر برخورد شناور لایروبی ( بارج ) تخریب گردید.
امین مرادی با بیان مشکلات پیش آمده برای تردد شهروندان ناشی از تخریب این پل افزود:
با تخریب این پل اهالی شهر چوئبده برای دسترسی به بندر و گمرک چوئبده باید ۸۰ کیلومتر مسیر را طی کنند تا به قطب های اقتصادی دسترسی داشته باشند.

۸۲۰۱۶۲۲۳-۷۰۶۱۷۶۰۹
مرادی تصریح کرد: اقتصاد این شهر وابسته به قطب های اقتصادی بندر، گمرک و شیلات است و با تخریب این پل فعالیت های اقتصادی در این شهر مختل شده است.
وی افزود:بارج لایروبی (شناور )بدون هماهنگی با اداره راه و شهرسازی اقدام به عبور از زیر پل بقیه الله کرده بود که در اثر جریان جذر و مد بخشی از این پل را تخریب کرد.
پل بقیه الله چوئبده که در سال ۶۴ ساخته شده است از استحکام لازم و کافی برخوردار بوده است.
بندر چوئبده آبادان قطب پرورش میگوی کشور است.
چوئبده در فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب شرق آبادان با وجود گذشت چند سال از ارتقاء آن به شهر به گواه کارشناسان و شهروندان هنوز از زیرساخت های لازم برخوردار نیست.
تخریب بخشی از تنها پل مواصلاتی بندر چوئبده آبادان موجب نگرانی اهالی این شهر شده است.

۸۲۰۱۶۲۲۳-۷۰۶۱۷۶۱۰

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.