گرد و غبار در آبادان و خرمشهر ۸ برابر حد مجاز/ شهروندان از تردد غیر ضروری خودداری کنند

عصر جنوب/ asrejonoob.ir:  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان، میزان آلودگی و غلظت گرد و خاک در شهرهای آبادان و خرمشهر در یکشنبه را یک هزار و ۳۰۲ میگروگرم بر متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان، معادل هشت برابر حد مجاز می باشد.

سیداحمد موسوی آزاد افزود: با توجه به شرایط آلودگی هوا به مردم توصیه می شود از تردد غیر ضروری خودداری کنند و افراد مسن، کودکان، بیماران قلبی و تنفسی در فضای آزاد رفت و آمد نکنند.

وی اظهار داشت:افرادی که ناچار به تردد در فضای آزاد تردد هستند نیز، از ماسک استفاده کنند.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان آبادان نیز علت بروز گرد و خاک در منطقه را افزایش وزش باد در شهرستان های آبادان و خرمشهر اعلام کرد.

سعید ابراهیمیان سرعت ورزش باد در فرودگاه بین المللی آبادان را ۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام کرد و افزود:این وضعیت موجب انتشار گرد و غبار و خاک در منطقه شده که پیش بینی می شود این وضعیت تا اواخر وقت امروز ادامه یابد.

وی گفت:بررسی نقشه های پیش یابی در زمین، نفوذ و استقرار سامانه کم فشار و جنوبی شدن جریانات جوی را تا آخر هفته جاری بر روی منطقه نشان می دهد.

ریزگرد از بحران های زیست محیطی است که استان خوزستان با آن مواجه است.

بخش زیادی از این معضل به جنوب شرقی کشور عراق مربوط می شود که به دلیل نابودی تالاب های بین النهرین و توقف کویرزدایی به وقوع پیوسته است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.