آمار تکان دهنده نماینده مجلس از وضعیت بیکاری و طلاق در آبادان

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از فزایش بیکاری در آبادان، گفت: نرخ بیکاری و آسیب های ناشی از آن در آبادان به مرز هشدار رسیده است، به شکلی که از هر ۵ ازدواج، ۳ ازدواج به طلاق می انجامد.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جواد سعدون زاده در نشست علنی امروز (۳ شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری و آسیب های ناشی از آن در آبادان به مرز هشدار رسیده است، به شکلی که از هر ۵ ازدواج، ۳ ازدواج به طلاق می انجامد؛ این در حالی است که عمده دلایل طلاق بیکاری است لذا مدیران استان و وزیر تدبیری بیندیشند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: راه اندازی بازارچه مرزی اروندکنار، دیوار کشی شتابان منطقه آزاد اروند، تکمیل پروژه اسکله شیلاتی ثامن الئمه توسط سازمان بنادر به منظور ایجاد ۶ هزار فرصت شغلی، توسعه بند اروند و ارتقا آن، اجرای پروژه فاز ۲ پالایشگاه آبادان توسط وزارت نفت، تاکید بر بومی سازی اشتغال، بازنگری دولت در تعدیل سوخت شناورهای تجاری و رسیدگی به وضعیت اسفبار صیادان پر تلاش تنها بخشی از امور بایسته است که می تواند زمینه های اشتغال در آبادان را فراهم سازد.

وی در ادامه از وزیرنفت درخواست کرد: در اجرای پروژه تثبیت ظرفیت آبادان موسوم به فاز ۲، تکمیل پروژه گازرسانی به آبادان تا پایان سال ۹۴ طبق برنامه شرکت گاز ملی ایران، حمایت موثر از دانشگاه صنعت نفت آبادان و پرهیز از سیاست های انقباضی تسریع فرمایید.

سعدون زاده از وزیر نیرو تقاضا کرد تا به اموری چون تسریع در آب شیرین کن ها در بخش مرکزی آبادان و اروندکنار، رسیدگی به معضل فاضلاب، اصلاح شبکه برق برخی از مناطق که در گرمای بالای ۵۰ درجه آبادان روزگار می گذرانند و تدبیر در هزینه های تخصیص یافته بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: از مخالفت وزیر نیرو با انتقال آب از سرچشمه های کارون قدردانی می کنم، چراکه با وضعیت فعلی کارون و سایر سرچشمه ها به دلیل شوری آب، هرگونه انتقال آب غیرممکن است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.