بی کفایتی شهردار و یک سال سرگردانی کارگران شهرداری آبادان!

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: یک فعال کارگری در شهرستان آبادان از پرداخت نشدن هزینه‌های درمان تکمیلی حدود ۶۰۰ نفر از کارگران مناطق سه گانه شهرداری آبادان در سال ۹۲ خبر داد.
مصطفی نظری نماینده کانون شوراهای اسلامی کار در شهرهای آبادان، خرمشهر و اروند کنار عنوان کرد: این در حالی است که شهرداری آبادان سال پیش به ازای هر یک از کارگران و اعضای خانواد‌های‌شان ماهانه مبلغ هفت هزار تومان بابت پوشش بیمه تکمیلی درمان کسر کرده است.
وی گفت: به غیر از کسر سهم کارگران، کارفرما ۵۰ درصد از هزینه‌های درمان تکمیلی کارگران شهرداری را متقبل شده است که باید به شرکت بیمه گر بپردازد. اما به دلیل پایبند نبودن شهرداری به تعهدات قانونی‌اش به شرکت بیمه گر، کارگران موفق به دریافت هزینه درمان خود نشده‌اند.
نظری ادامه داد: دلیل شرکت بیمه سینا برای پرداخت نکردن هزینه‌های بیمه تکمیلی کارگران شهرداری را وصول نشدن بدهی ۸۳ میلیون تومانی‌اش از شهرداری آبادان است. با این حال شرکت بیمه گر موظف است هر چه سریع‌تر هزینه‌های درمانی سال گذشته کارگران شهرداری را پرداخت کند.
این فعال کارگری با بیان اینکه ادامه روند جاری منجر به افزایش مشکلات مالی و دغدغه‌های روحی برای کارگران شهرداری شده است، اظهار داشت: انتظار داریم مسئولان شهرداری برای رفع مشکلات به وجود آمده برای بیمه شدگان راه حلی بیاندیشند تا این قشر آسیب پذیر را از بلا تکلیفی نجات دهند.

منبع: ایلنا

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.