درآمد کل استان خوزستان ۷۳۹ میلیارد تومان بوده است

عصر جنوب: مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: در چهار ماهه نخست سال جاری، درآمد کل استان ۷۳۹ میلیارد تومان بوده است.

مسعود صدری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: از ابتدای امسال تا تیرماه درآمد بین دستگاه‌های ۱۹گانه استان خوزستان ۷۳۹ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه امسال باید ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد وصولی استان باشد افزود: در چهار ماهه نخست سال جاری ۸۰۰ میلیارد تومان باید وصول کرده که تاکنون ۷۳۹ میلیارد تومان محقق شده که معادل ۹۲ درصد سهمیه چهار ماهه وصول شده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان بیان کرد: وزن درآمدهای ۸۹. ۵ درصد درآمد مالیات است که از نظر ارزی درآمد‌ها ۴۸. ۵ درصد ارزش افزوده آن ۲۲ درصد مالیات شرکت‌ها، ۱۴ درصد حقوق بخش دولتی، ۶. ۶ حقوق بخش خصوصی و کمتر از پنج درصد مالیات مشاغل است.

* سومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان

صدری با بیان اینکه سال گذشته استان خوزستان در دریافت مالیات پس از استان‌های تهران و اصفهان در جایگاه سوم قرار دارد عنوان کرد: تصور اینکه می‌گویند خوزستانی‌ها بیشترین مالیات را می‌دهند درست نیست بلکه به دلیل اینکه بافت این استان اقتصادی بوده، مالیات دریافت می‌شود.

وی از برگزاری سومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان خبر داد و افزود: ۴۸۲ فرصت سرمایه‌گذاری از سوی دستگاه‌های اجرایی استان معرفی شد که ۴۳ فرصت میراث فرهنگی، ۲۰ فرصت منطقه ویژه اقتصادی امام، ۵۴ فرصت صنایع معدن و تجارت، ۲۰ فرصت شرکت شهرک‌های صنعتی، ۲۰۴ فرصت منطقه آزاد اروند، یکصد و سه فرصت جهاد کشاورزی، ۱۸ فرصت برق منطقه‌ای، ۲۰ فرصت سازمان آب و برق استان خوزستان مجموعه این ۴۸۲ فرصت را تشکیل می‌دهند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان تصریح کرد: حجم سرمایه‌گذاری این فرصت‌های سرمایه‌گذاری به ریال ۸ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان و از نظر ارزی نیز ۲ میلیارد و ۸۱۶ میلیون دلار خواهد بود.

صدری با بیان اینکه با راه‌اندازی این فرصت‌های شغلی می‌توان به صورت مستقیم ۲۰ هزار و ۸۴۹ شغل و ۲۶ هزار و ۶۸۳ شغل به صورت غیرمستقیم ایجاد کرد ادامه داد: دستگاه‌ها باید به دنبال سرمایه گذاری باشند تا این پروژه‌ها اجرا شوند.

این مدیر کل بیان کرد: از ۳۳۹ پروژه تاکنون ۷۳ پروژه در حد تفاهمنامه با سرمایه‌گذار است، ۲۲ پروژه در مرحله عقد قرارداد و ۲۴۴ پروژه در حال اجرا هستند.

وی بیان کرد: حجم ریالی این پروژه‌ها ۱۲ هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان و از نظر ارزی ۱۱ میلیارد و ۱۳۶ میلیون دلار خواهد بود.

* سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی استان

صدری در خصوص سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی استان خوزستان گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داخلی، از ۱۱ میلیارد و ۱۳۶ میلیون دلار نیز ۸ میلیارد و ۵۶۱ میلیون دلار سرمایه‌‌گذاری ارزی داخلی بوده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان ادامه داد: ۶۲ میلیارد تومان سرمایه‌‌گذاری خارجی نیز ۲ میلیارد و ۵۷۵ میلیون سرمایه‌گذاری ریالی ارزی خارجی است.

این مدیر کل عنوان کرد: از سال ۸۶ تا ۹۲ نیز سپرده‌های بانک‌های خوزستان ۱۳ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان بوده است و ۵ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه داده که بدون لحاظ کردن بانک‌های تجاری ۳۷. ۸۲ درصد می‌شود.

صدری در خصوص آمار خرید کالا تا تیرماه امسال توسط دستگاه‌های اجرایی استان اضافه کرد: از کل معاملات دستگاه‌های اجرایی استان ۵۶۷ میلیارد تومان از درون استان و ۱۹۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از بیرون استا‌ن هستند.

* بخشنامه استاندار مبنی بر استفاده از تولیدات داخلی

وی گفت: با وجود اینکه در استان خوزستان کالا‌ها وجود دارد و علت آنکه از بیرون بیشترین خرید انجام می‌شود فرآیند مناقصه‌ها و شانس تولید کننده کالا در درون استان پایین بوده است.

این مدیر کل به بخشنامه استاندار مبنی بر استفاده از تولیدات داخلی استان اشاره کرد و افزود: در حال آمارگیری دستگاه‌های اجرایی هستیم و تا ۱۵ شهریورماه جاری مهلت آن به پایان خواهد رسید و تاکنون هیچ شرکت غیردولتی آمار خود را ارائه نکرده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خوزستان در پایان اظهار کرد: پس از آمارگیری نیز این اطلاعات در اختیار استاندار خوزستان قرار خواهد گرفت و با تصمیم وی با دستگاه‌هایی که از این بخشنامه پیروی نکردند برخورد خواهد کرد.


مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.