داعش آب آشامیدنی ۸۰۰‌هزارنفر را قطع کرد

عصر جنوب: داعش رودخانه‌ در بعقوبه را که آب آشامیدنی ۸۰۰ هزار نفر در استان دیالی را تامین می‌کند، بستند!

 

به گزارش فارس، داعش رودخانه‌ «خریسان» در شمال شرق بعقوبه را که آب آشامیدنی ۸۰۰ هزار نفر در استان دیالی تامین می‌کند را بستند. مقامات محلی اعلام کردند که ۴۸ ساعت قطع شدن آب رودخانه خریسان می‌تواند به فاجعه انسانی ختم شود،‌ خواستار دخالت فوری دولت برای پایان دادن این مسئله شدند. تروریست‌های داعش همچنان بخش‌هایی از خاک عراق را در کنترل خود دارند و دولت عراق و نیروهای پیشمرگه کرد تلاش دارند تا تروریست‌ها را وادار به عقب نشینی از این مناطق کنند.

 

مشاور امنیت ملی اوباما: آماده حمله به سوریه هستیم
مشاور امنیت ملی اوباما می‌گوید که ارتش این کشور آماده شروع حملات هوایی بر علیه اهداف داعش در خاک سوریه است. «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا امشب در یک کنفرانس خبری گفت که ارتش کشورش آماده حمله به خاک سوریه برای هدف قرار دادن مواضع داعش است ولی زمان دقیق این حمله را نمی‌توان فعلا در رسانه ها بازگو کرد.

 

وی به مصوبه اخیر کنگره برای تعلیم و تجهیز معارضان مسلح سوریه نیز پرداخت و گفت: تعلیم این افراد ماه‌ها به طول خواهد انجامید. خانم «رایس» در خصوص ائتلاف ضدداعش نیز گفت:‌ این ائتلاف، یک ائتلاف منسجم و تحت فرماندهی واحد خواهد بود. وی به کشور و یا نهاد اصلی حاکم بر این ائتلاف احتمالی اشاره‌ای نکرد. مشاور رئیس‌جمهور آمریکا به سخنرانی رئیس‌جمهور این کشور در سازمان ملل پرداخت و گفت که اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل بر روی مبارزه با ابولا، ائتلاف علیه داعش و تغییرات آب و هوایی تمرکز خواهد کرد.


 

 

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.