ایجاد گروه‌های “تذکر لسانی” در آذربایجان

عصر جنوب: فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: تعداد ۳ هزار و ۹۳۹ نفر از اقشار مردم در گروه‌های تذکر لسانی آذربایجان غربی سازمان‌دهی شده‌اند که امسال این اقدام گامی موثر در ترویج عفاف و حجاب داشت.

به گزارش فارس، سردار یحیی شرفی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد اظهار داشت: عفاف و حجاب در جامعه نقش بازدارنده داشته و از بروز بسیاری از خطاها در جامعه جلوگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب در تثبیت بنیان خانواده نیز نقش موثری دارد چرا که شکل‌گیری شخصیت ابتدا در خانواده و سپس در جامعه شکل می‌گیرد، تصریح کرد: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در اجتماع نیازمند برنامه‌ریزی منسجم و هماهنگ تمام دستگاه‌های دولتی است.

شرفی اظهار داشت: افراد بسیاری حجاب را مانع حضور اجتماعی زنان می‌دانند در حالی که این عقیده بسیار اشتباه بوده چرا که امروز زنان دارای عفاف و حجاب در بالاترین سطوح اجتماعی حضور دارند.

وی با بیان اینکه تذکر لسانی مورد تاکید اسلام و بزرگان دین است، افزود: زمانی که تذکر لسانی در جامعه اسلامی نهادینه شود جایی برای ارتکاب گناه و جرم باقی نمی‌ماند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه در اجرای طرح عفاف و حجاب و تذکر لسانی بسیاری از دستگاه‌های دولتی مانند سازمان تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و صدا و سیما همکاری دارند، گفت: لازم است تمام دستگاه‌های مسئول هر سه ماه یک بار گزارشی از عملکرد خود ارائه داده تا مشخص شود میزان عملکرد آنان تا چه حدی است.

وی با تاکید بر اینکه در تذکر لسانی گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در سه شهرستان خوی، میاندوآب و تکاب عملکرد مطلوبی داشتند، افزود: بیش از ۴ هزار نفر از اقشار مردم در گروه‌های تذکر لسانی آذربایجان غربی سازمان‌دهی شده‌اند که امسال این اقدام گامی موثر در ترویج عفاف و حجاب در این استان داشت.

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.