انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار نمی‌شود

عصر جنوب: سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری هم مانند انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی برگزار نمی‌شود.

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، در خصوص برگزار نشدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه نهاوند و میبد اظهار داشت: معمولا روال بر این است که برای برگزاری انتخابات بین وزارت کشور و شورای نگهبان همکاری و توافق بر سر برگزاری و تاریخ انتخابات صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در خصوص انتخابات میان‌دوره‌ای در حوزه‌های نهاوند و میبد با شورای نگهبان توافق شد به جهت اینکه تا برگزاری انتخابات اصلی مجلس وقت زیادی نمانده و همچنین تا زمانی که اعتبارنامه آنها مورد تأیید قرار گیرد مدت باقیمانده از دوره فعلی مجلس مدت کوتاهی خواهد بود و تا آشنایی این منتخبین احتمالی با امور پارلمانی و قانون‌گذاری دوره آنها به سر می‌رسد لذا عملا کار مفیدی در جهت منافع مردم اتفاق نخواهد افتاد.

امیری گفت: این امر جز صرف بودجه و هزینه‌های انسانی و … عملا سود زیادی در پی نخواهد داشت لذا با هماهنگی که با شورای نگهبان به عمل آمد قرار شد که در ۲ حوزه انتخابیه نهاوند و تفت و میبد به دلایلی که گفته شد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس و همچنین میان‌دوره‌ای خبرگان انجام نگیرد.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.