پیام استاندار خوزستان به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن

عصر جنوباستاندار خوزستان طی پیامی، سالروز ورود آزادگان به میهن را گرامی داشت.

استاندار خوزستان طی پیامی، سالروز ورود آزادگان به میهن را گرامی داشت.

متن پیام عبدالحسن مقتدایی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

‏‏”إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَهُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ”

به یقین کسانی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل می شوند که: «نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است!»

سوره مبارکه فصلت آیه ۳۰

در ادامه این پیام آمده است: بیست و ششم مردادماه هر سال یادآور مجاهدت، استقامت و پایداری مردان و زنان وارسته و از جان گذشته‌ای است که در برابر صعوب، ددمنشی و خوی حیوانی دشمن بعثی زیباترین جلوه‌های صبر و باشکوه‌ترین صحنه‌های استقامت را در تاریخ معاصر ثبت و ضبط کردند.

استاندار خوزستان در این پیام عنوان کرده است: آزادگان سرخیل پیروان مکتب امام روح‌الله و یادگاران شهدای گرانقدر و راویان صادق و امین سال‌های دفاع مقدس‌اند؛ گنجینه‌های ارزشمند میراث معنوی یک ملت و اسوه‌های بی‌بدیل ایستادگی و آزادگی.

در ادامه این متن پیام آورده شده است: بی‌گمان لحظه ورود آزادگان غیور این منادیان صبر و متانت و سفیران آرمان‌های ژرف انقلاب اسلامی در قلب دشمن، تبلور عینی وعده نصرت الهی برای مستضعفان و فریاد رسای مظلومیت ملت مسلمان ایران بود که با رشادت و استقامت آزادگان گرانقدر در تارک زمان طنین‌انداز شد.

مقتدایی همچنین گفته است: آزادگان سرافراز ایرانی نماد ایمان و مظهر صلابت و نمونه تقوای انقلابی هستند؛ آنجا که حتی زندان‌بانان بی‌مروت در اسارت عمق اندیشه، منطق، اصالت حرکت و جوهر وجودی عزیزان ما زنجیر می‌شوند و در برابر این همه مجد و عظمت سر تسلیم فرو می‌آورند.

در این پیام تصریح شده است: آنجا که بیرق راستی و درستی انقلاب اسلامی با صبر و شکیبایی و مجاهدت آزادگان ما در سرزمین دشمن به اهتزاز درمی‌آید و آن‌جا که حتی از بذل خون و جانشان دریغ نورزیدند تا مبادا دشمن لحظه‌ای حتی از رنجش و شکست روحی سربازان ما خشنود گردد.

استاندار خوزستان همچنین آورده است: بی‌تردید، امروز مائیم و رسالت سنگین ثبت آن لحظات و آنات غرور آفرین که می‌تواند جلوه‌هایی درس‌آموز و الگوهایی تحول آفرین برای امروز و فردای ایران اسلامی باشد؛ این رسالت پیش روی ماست تا گنجینه‌های دفاع و کوشش سوخت لازم را برای توسعه کشور در همه عرصه‌ها فراهم آورند.

مقتدایی در پایان این پیام که به‌مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن منتشر کرده گفته است: اینجانب با درود به روان پاک امام خمینی رهبر خوبان و آزادگان و همه شهدای اسلام عزیز از صدر تا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جنگ تحمیلی، در برابر عظمت مجاهدت آزادگان نستوه و مقاوم و عزیزمان سر تعظیم فرو می‌آورم و برای این اسوه‌های غیرت و وفاداری و جلوه‌های زیبای پایداری آرزوی سلامت و توفیق دارم.


مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.