رئیس مجلس خواستار لغو روادید بین ایران و عراق شد

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رئیس مجلس شورای اسلامی بر لزوم لغو روادید بین دو کشور ایران و عراق تاکید کرد.

علی لاریجانی ظهر امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات مرز مهران اظهار داشت: شمار بالای تردد زائران و حجم زیاد صدور کالا از مرز مهران یکی از مهم‌ترین امتیازات منطقه محسوب می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه این فعالیت‌ها نیاز به ایجاد زیرساخت‌هایی بوده که می‌توان به ایجاد کنسولگری عراق در ایلام اشاره کرد و باید این مهم از سوی وزارت امور خارجه با طرف عراقی پیگیری کند.

وی ادامه داد: لغو روادید بین دو کشور نیز از نیازهایی است که این نیازها بر پایه مبناهای دینی، فرهنگی و تاریخی دو ملت عراق و ایران شکل گرفته که باید به جد در دستور کار دو طرف قرار گیرد.

این نماینده مجلس اضافه کرد: توسعه زیرساخت‌ها در مرز مهران با این حجم زائران اربعین نیاز به بسیج عمومی دارد و باید دولت و مسئولان استانی و کشوری در راستای حل مشکلات و ایجاد زیرساخت‌ها تلاش کنند.

لاریجانی تصریح کرد: راه‌های ارتباطی این حوزه مشکلات بسیاری دارد و چهار خطه کردن محورهای ارتباطی مهران جزء موارد کلیدی است که باید توسط استاندار و دیگر مسئولان و نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی پیگیری شده و زیرساخت‌های آن فراهم شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد راه‌آهن نیز در این استان یک نیاز ضروری است اما با توجه به کمبود منابع مالی دولت، وزارت راه و شهرسازی می‌تواند از طریق فاینانس اقدام کند.

وی ادامه داد: خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) برای مردم و مسئولان و تمام کسانی که در این حوزه تلاش می‌کنند مایه افتخار است و لازم است وجهه مردمی اربعین حسینی به طور کامل حفظ شود.

علی لاریجانی رئیس شورای اسلامی که به منظور بازدید از مرز مهران و بررسی وضعیت تردد زوار به استان ایلام سفر کرده بود استان را به مقصد استان خوزستان ترک کرد.

** عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

 

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.