تکذیب حمله مسلحانه به “راهیان نور” در شوش

عصر جنوب/ asrejonoob.ir: رییس کلانتری ۱۱ شوش گفت: در یک مجلس فاتحه خوانی که در منطقه احمد آباد در مناطق حاشیه شهر شوش برگزار شد عده ای اقدام به تیر اندازی با تفنگ جنگی کردند.

سرگرد بزرگ فر افزود: به دنبال این اقدام ماموران این کلانتری در محل فاتحه خوانی حاضر شده و هنگامی که قصد برخورد با این افراد را داشتند، آنان اقدام به تیراندازی به سمت ماموران نیروی انتظامی کردند.

رییس کلانتری ۱۱ شوش افزود: تعقیب و گریز نیروی انتظامی با این افراد مسلح که سه نفر بودند تا منطقه بیشه کرخه ادامه داشت و نهایتا این افراد موفق به فرار در جنگل کرخه شدند.

وی افزود: در این درگیری کسی آسیب ندید و نیروی انتظامی در تلاش برای شناسایی این افراد و دستگیری آنان است.

مهرماه سال گذشته نیز در یک مراسم فاتحه خوانی در یکی از مناطق عشایری مسجدسلیمان، تیراندازی هوایی موجب اصابت یکی از گلوله های شیلیک شده به دختر ۹ ساله ای به نام «هستی اسدی» شد و به مرگ ناباورانه وی منجر شد.

دستگاه قضایی و نیروی انتظامی اقداماتی را برای جلوگیری از این رسم خطرناک و خسارت بار انجام داده اند.

فرمانده کلانتری ۱۱ شوش هر گونه حمله به کاروان های راهیان نور در شهرستان شوش را تکذیب کرد و گفت: این شایعه واقعیت نداشته و امنیت کامل در مناطق عملیاتی فتح المبین و کرخه برای کاروان های راهیان نور برقرار می باشد.

یک سایت خبری روز یکشنبه از حمله مسلحانه به کاروان های راهیان نور در شهرستان شوش خبر داده بود.

کریم بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش نیز شایعه حمله به کاروان راهیان نور را تکذیب کرد و گفت: بازدید راهیان نور در امنیت کامل از مناطق عملیاتی فتح المبین و کرخه در حال انجام است.

وی افزود: افراد مسلحی که اقدام به تیراندازی به سمت نیروی انتظامی کرده اند توسط نیروی بسیج شناسایی شده و عکس ها برای دستگیری آنان بین نیروهای بسیج توزیع شده و تحت تعقیب می باشند.

بابایی گفت: به منظور حفظ امنیت راهیان نور و با توجه به تیراندازی این افراد در منطقه بیشه کرخه در مجاور مناطق عملیاتی برای ۱٫۵ ساعت تردد کاروان های راهیان نور متوقف شد.

وی افزود: تیراندازی این افراد در بیشه کرخه ناشی از تعقیب و گریز با ماموران انتظامی و امنیتی بوده و ارتباطی با کاروان های راهیان نور ندارد.

شهر شوش در شمال استان خوزستان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.

مناطق عملیاتی فتح المبین و کرخه در شهرستان شوش با آغاز سفرهای نوروزی میزبان کاروان های راهیان نور از سراسر کشور می باشد.

گزارش از خبرنگار ایرنا/

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.