پتروشیمی های ماهشهر، سرطان و مردم!

عصرجنوب-asrejonoob.ir: عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس نسبت به ورود پساب های سمی حاصل از فعالیت صنایع پتروشیمی ماهشهر به رودخانه ها هشدار داد و گفت: این ترکیبات زمینه ساز ابتلا به انواع سرطان ها است.

عباس پاپی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به ورود ترکیبات و پساب های سمی حاصل از فعالیت صنایع پتروشیمی ماهشهر به سواحل و رودخانه، گفت: این ترکیبات خطرناک و سمی در بافت های آبزیان رسوخ کرده و دفع نمی شود از این رو  فلزات سنگین با مصرف ماهی در بدن افراد تجمع کرده و به تدریج زمینه ابتلا به انواع سرطان ها را فراهم می کند.
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تامین سلامت مردم جزو وظایف اساسی مسئولان است بر لزوم توجه جدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو و حفاظت محیط زیست به موضوع ماهی های آلوده ناشی از صنایع پتروشیمی ماهشهر تاکید کرد و یادآور شد: مواد و ترکیبات سمی حاصل از فعالیت صنایع پتروشیمی ماهشهر مشکلات زیست محیطی بسیاری را رقم خواهد زد.

وی افزود: ضروری است سازمان محیط زیست با ورود به این موضوع از ورود پساب های صنایع شیمیایی به رودخانه ها جلوگیری و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو سلامت آبزیان را مورد ارزیابی قرار دهند.
نماینده مردم دزفول در مجلس دهم، با بیان اینکه ورود پساب و مواد سمی حاصل از فعالیت صنایع پتروشیمی ماهشهر  به رودخانه ها و دریا باید جدی گرفته شود، ادامه داد: این موضوع را از طریق دولت به دفعات پیگیری و به سازمان محیط زیست و غذا و دارو هم تذکر داده ایم اما متاسفانه مورد بی توجهی واقع شد و شاهد هیچ گونه اقدام عملی مناسب از سوی دولت نبوده ایم.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه فعال کردن مراکز تصفیه پساب از سوی صنایع پتروشیمی ماهشهر جدی گرفته نمی شود، گفت: بخشی از این صنایع خصوصی و بخشی دولتی هستند؛ هر چند وزارت نفت و بخش خصوصی در این باره باید پروتکل های زیست محیطی را اعمال کنند اما متاسفانه این پروتکل ها از سوی آنها نادیده گرفته می شود.

عصر جنوب را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.