تاکسی های منطقه آزاد اروند از پرداخت عوارض و مالیات معاف شدند

عـصــر جـنــوب| asrejonoob.ir:معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:تاکسی هایی که در منطقه آزاد اروند فعالیت دارند از پرداخت عوارض و مالیات معاف شدند.

محمود ترک زاده روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:با توجه به قوانین سازمان منطقه آزاد اروند هر خودروی دارای پلاک منطقه آزاد اروند برای عوارض و گرفتن مرخصی سالانه باید مبلغ بالایی پرداخت کند.
وی اظهارکرد:با توجه به حمایت این سازمان از سیستم حمل و نقل عمومی، تاکسی های منطقه آزادی از پرداخت این مالیات معاف شدند.
وی گفت:هر خودرو منطقه آزادی سالانه باید عوارض جداگانه ای پرداخت کند که تاکسی های پلاک منطقه آزاد اروند از پرداخت آن معاف شدند.
ترک زاده افزود: تاکسیرانان برای در اختیار گرفتن تاکسی منطقه آزاد، هزینه بالایی را متحمل شدند و معافیت مالیاتی به آنها کمک زیادی می کند.
وی افزود:بخشی از تاکسیداران برای گرفتن تسهیلات به سازمان منطقه آزاد اروند معرفی شدند که این تسهیلات به آنها پرداخت شده و بخشی دیگر به سیستم بانکی معرفی شدند.
ترک زاده اظهارکرد:بخشی از چهره شهر به سیستم حمل و نقل عمومی بستگی دارد که این مورد باید در منطقه آزاد اروند به شکل مدرن تبدیل شود و سعی داریم تمامی امتیازات لازم به تاکسیداران در این زمینه اعطا شود.
معاون سرمایه گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند گفت:در کل منطقه آزاد اروند ۳۰ تاکسی منطقه آزاد وجود دارد و تعداد دیگری نیز در انبار گمرک خرمشهر هستند تا پس از مراحل قانونی در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی اظهارکرد: با واگذاری تاکسی های جدید تعداد تاکسی پلاک اروند در شهرستان های آبادان و خرمشهر به ۱۰۰ دستگاه می رسد.
ترک زاده گفت:سیستم پرداخت کرایه باید ساماندهی شود زیرا یکی از ضعف های ما این سیستم است؛ همچنین دنبال این هستیم که راننده ها زبان انگلیسی را آموزش ببینند.
منطقه آزاد تجاری، صنعتی اروند در شمال غربی خلیج فارس و جنوب غربی خوزستان در شهرستان ‌های آبادان و خرمشهر با وسعت بیش از ۱۷۳کیلومتر مربع در محل تلاقی اروند رود و کارون واقع و دارای مرز مشترک با کشورهای عراق و کویت است.
این منطقه بر اساس طرح جامع تهیه شده شامل سه بخش اصلی شهرک های صنعتی خرمشهر و آبادان، شلمچه و جزیره مینو است. از کل مساحت زمین های این منطقه هشت هزار و۶۰۰ هکتار به فعالیت های صنعتی و چهار هزار و۸۰۰ هکتار به سایر بخش‌ ها در زمینه بازرگانی گردشگری و اداری و سه هزار و ۸۰۰ هکتار به بخش ‌های بندری، انبارداری و ترانزیت اختصاص یافته ‌است.
منطقه آزاد اروند در نیمه دوم سال ۱۳۸۲ به تصویب رسید و با وسعتی بالغ بر ۱۷ هزار و ۲۰۰ هکتار بزرگترین منطقه آزاد تجاری و صنعتی کشور است.

مطالب پیشنهادی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.